Kim jest?

Maciej Orłoś – dziennikarz Radia Nowy Świat. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

instagram.com/@maciejorlos

Maciej Orłoś to polski aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Początkowo był związany z Telewizją Polską, gdzie prowadził między innymi „Teleexpress” i programy kulturalne. Znany jest również z teleturnieju „300 procent normy”. Pracował też w telewizji portalu Wirtualna Polska, Radiu Zet i RadioSpacji. Obecnie prowadzi audycję w Radiu Nowy Świat. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Maciej Orłoś

Pełne imię i nazwisko: Maciej Henryk Orłoś
Data i miejsce urodzenia: 16 lipca 1960, Warszawa
Zawód: aktor, dziennikarz, prezenter
Partner: Joanna Twardowska
Dzieci: Rafał, Antoni, Kuba, Melania
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @maciejorlos


Kariera

Maciej Orłoś w 1983 roku ukończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 1991-2016 był prowadzącym program „Teleexpress”. Od 1998 współprowadził weekendowe wydanie „Wiadomości”. Wkrótce został autorem i prowadzącym programów „A to Polska właśnie!” oraz „Oko w oko”. Zajmował się również prowadzeniem magazynów kulturalnych „Trochę kultury”, „Cooltura”, „Pociąg do kultury” i „Przyjaciele”. Od 2001 do 2007 roku podawał wyniki polskiego głosowania podczas finałów Konkursu Piosenki Eurowizji. Prowadził też programy „300 procent normy”, „Nie ma jak Polska” i „Teleexpres Extra”. W 2016 roku odszedł z TVP i dołączył do zespołu kanału telewizyjnego Wirtualnej Polski, gdzie prowadził programy „#dziejesię 16:50” oraz „Orłoś kontra”. W 2018 roku założył kanał w serwisie YouTube, gdzie prowadził program „Okiem Orłosia”. Współrowadził audycję radiową „ZETexpress” i był związany z RadioSpacją. Od 2020 roku prowadzi poranne pasmo „Nowy świt” w Radiu Nowy Świat.

Życie prywatne

Dziennikarz dwukrotnie się rozwodził. Z drugiego małżeństwa ma dwóch synów, Rafała i Antoniego. Obecnie jego żoną jest Joanna Twardowska, z którą ma dwoje dzieci – Kubę oraz Melanię.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO