Informacje o zespole

Long & Junior – jedyny taki duet. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram kontakt, telefon, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

wikipedia.org/Lsky007/CC BY-SA 4.0

Long & Junior to polski zespół wykonujący muzykę disco polo i dance. Został założony przez Jarosława „Longa” Grzesistę i Michała „Juniora” Jelenia. Grupa zyskała popularność między innymi dzięki takim przebojom jak „Tańczyć chcę”, „Bądź moją królową”, „Helenka” i „Osiemnastka”. Koncertuje nie tylko w kraju, ale również za granicą. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Long & Junior

Data i miejsce założenia: 2000, Polska
Gatunek: disco polo, dance
Członkowie: Michał Jeleń, Jarosław Grzesista
Instagram: @longandjunior_official


Historia

Zespół został założony w 2000 roku. Jego liderzy – Michał Jeleń i Jarek Grzesista – poznali się jednak już cztery lata wcześniej i występowali wspólnie w klubach i dyskotekach. Z zespołem współpracuje również Sebastian Leś, znany jako DJ Seba. Zespół zadebiutował w 2000 roku singlem „J.A.Z.D.A”. Odniósł on bardzo duzy sukces nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Wkrótce ukazał się kolejny utwór zatytułowany „Helenka”, który podzielił los poprzednika i stał się prawdziwym hitem. W 2003 roku zespół nagrał album „No i zaczęło się” zawierający piętnaście utworów. W 2004 roku muzycy zaprezentowali piosenkę „Tańczyć chcę”, która stała się ogólnopolskim przebojem. W 2009 roku zespół koncertował w Stanach Zjednoczonych, gdzie wystąpił na trzech imprezach w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey. W 2010 roku ukazała się druga płyta o tytule „Bo ja tańczyć chcę”, a pięć lat później został wydany album „...Jedyny taki duet, jedyna taka impreza...”.

Nagrody i wyróżnienia

W 2015 roku singiel „Bądź moją królową” zdobył status platynowej płyty, a utwór „Kolorowa sukienka” diamentowej płyty. W 2016 roku „Piosenka dla dziewczyny” pokryła się platyną.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO