Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Liv Tyler. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"Władca Pierścieni"/Materiały prasowe

Liv Tyler to amerykańska aktorka, córka lidera grupy Aerosmith - Stevena Tylera - i fotomodelki Bebe Buell. Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Liv Tyler 

Data i miejsce urodzenia: 1 lipca 1977, Nowy Jork
Zawód: aktorka, modelka 
Partner: Royston Langdon (2003-2008; rozwód)
Dzieci: Milo (2004), Sailor Gene (2015), Lula Rose (2016)
Wzrost: 178 cm 
Waga: ok. 57 kg 
Instagram: @misslivalittle


Życiorys

Kiedy miała 14 lat - wyjechała z matką do Nowego Jorku, gdzie zaczęła pracować jako fotomodelka. Zaczęła także występować w teledyskach m.in. u swojego ojca w teledysku do piosenki "Crazy". Wtedy też postanowiła zostać aktorką. W 1997 roku zadebiutowała w filmie "Ukryte pragnienia". Grała równiez w takich produkcjach jak trylogia "Władca Pierścieni" oraz "Nieznajomi". 

Życie prywatne 

W latach 2003-2008 była w związku małżeńskim z Roystonem Langdonem, z którym ma syna Milo (2004). Jej partnerem od 2014 roku jest David Gardner - 11 lutego 2015 para doczekała się syna Sailora Gene, a w 2016 roku powitali na świecie córkę - Lulę Rose. 


Liv Tyler - najlepsze filmy i seriale 

Liv Tyler jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich gwiazd kina. Można powiedzieć, że życie w show biznesie było jej pisane – jest córką lidera zespołu rockowego Aerosmith Stevena Tylera i fotomodelki Bebe Buell. Gdy miała czternaście lat razem z matką wyjechała do Nowego Jorku, żeby rozpocząć karierę modelki. Z czasem zaczęła pojawiać się w magazynach „Seventeen” i „Mirabella”, a także występować w reklamach i teledyskach - pojawiła się między innymi w klipie do piosenki „Crazy” zespołu Aerosmith. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1994 roku w filmie „Zrozumieć ciszę”. W tym samym roku otrzymała rolę w niezależnym filmie Jamesa Mangolda „Heavy”. Trzy lata później zagrała w „Ukrytych pragnieniach” Bernarda Bertolucciego. Jej występ otrzymał bardzo dobre recenzje krytyków i otworzył przed nią drzwi do największych hollywoodzkich produkcji. Nie da się jednak ukryć, że największą popularność przyniosła jej rola Arweny w trylogii „Władca Pierścieni”. Za tę kreację otrzymała w 2004 roku nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

1. „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, reż. P. Jackson (2001)
2.Ukryte pragnienia”, reż. B. Bertolucci (1996)
3. „Armageddon”, reż. M. Bay (1998)
4. „Incredible Hulk”, reż. L. Leterrier (2008)
5. „Szaleństwa młodości”, reż. T. Hanks (1996)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie następne produkcje z udziałem Liv Tyler, takie jak „Władca Pierścieni: Dwie Wieże” oraz „Władca Pierścieni: Powrót Króla”. Polecamy również film science fiction „Ad Astra”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO