Kim jest?

Lily Allen – brytyjska wokalistka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com/Garry Knight/Public domain

Lily Allen jest popularną brytyjską piosenkarką pop oraz aktorką. Zrobiło się o niej głośno za sprawą takich hitów jak „Not Fair”, „Fuck You”, „Smile”, „The Fear” czy „22”. Jest laureatką wielu nagród, w tym Brit Award, Nagrody NME, Glamour Award i UK Festival Fitty Award. W 1998 roku zagrała niewielką rolę w oscarowym filmie „Elizabeth”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Lily Allen

Pełne imię i nazwisko: Lily Rose Beatrice Cooper
Data i miejsce urodzenia: 2 maja 1985, Londyn, Wielka Brytania
Zawód: piosenkarka, aktorka
Partner: Sam Cooper (rozwód), David Harbour (2020-)
Dzieci: Ethel Mary (2011), Marnie Rose (2013)
Wzrost: 158 cm
Waga: 56 kg
Instagram: @lilyallen


Kariera

Lily Allen urodziła się w rodzinie o artystycznych tradycjach – jej matka jest producentką filmową, a ojciec aktorem komediowym. W 2006 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „Alright Still”. Znalazł się na nim singiel „Smile”, który stał się przebojem w Wielkiej Brytanii. Trzy lata później piosenkarka wydała drugą płytę „It’s Not Me, It’s You”, zawierającą utwory „Not Fair”, „Fuck You”, „Who’d Have Known”, „22” i „The Fear”, która również odniosła duży sukces komercyjny. W 2009 roku wzięła udział w kampanii reklamowej torebek Chanel i wystąpiła na pokazie tej marki. Niedługo później pojawiła się gościnnie w singlu P!nk „True Love”. W 2014 roku pojawił się jej trzeci album „Sheezus” promowany przez single „Hard Out Here” i „Air Balloon”. Po wydaniu albumu Allen przeszła kryzys psychiczny, który odebrał jej radość z działalności artystycznej. Cztery lata później nagrała czwartą płytę o tytule „No Shame”, która była promowana przez single „Lost My Mind” oraz „Trigger Bang”

Życie prywatne

Wokalistka od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu oraz środków przeciwbólowych. W 2008 roku poroniła dziecko ze związku z Edem Simmonsem, a dwa lata później urodziła martwego syna. W 2011 roku wyszła za Sama Coopera, z którym ma dwie córki, Ethel Mary (ur. 2011) i Marnie Rose (ur. 2013). Po rozwodzie, w 2019 roku związała się z Davidem Harbourem, z którym wzięła ślub w 2020 roku.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO