Kim jest?

Liam Neeson - twardziel z Uprowadzonej. Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, żona

Materiały promocyjne filmu

Liam Neeson to północnoirlandzki aktor, który najbardziej znany jest ze swoich ról w filmach takich jak "Uprowadzona" czy "Lista Schindlera", za który dostał nominację do Oscara za główną rolę. Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Liam Neeson 

Pełne imię i nazwisko: William John Neeson 
Data i miejsce urodzenia: 7 czerwca 1952, Ballymenie 
Zawód: aktor 
Partnerka: Natasha Richardson (żona od 1994-2009; jej śmierć)
Dzieci: Michael Richard Antonio (1995), Daniel Jack (1996)
Wzrost: 193 cm 
Waga: ok. 98 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Irlandii Północnej. Ma trzy siostry: Elizabetj, Bernadette i Rosaleen. Trenował boks. Kiedy miał 11 lat, jego nauczyciel zaproponował mu główną rolę w szkolnym przedstawieniu. Studiował na wydziale fizyki i informatyki, przed wyjazdem do pracy. Na uczelni odkrył talent do gry w piłkę nożną i nawet zagrał jeden mecz w drużynie Bohemian F.C. przeciwko Shamrock Rovers F.C. Pracował jako operator wózka widłowego w Guinnessie, a także jako kierowca ciężarówki.


Kariera

Swoje pierwsze doświadczenia filmowe zdobywał grając Jezusa Chrystusa w filmie "Wędrówka Pielgrzyma". Przenosił się z miejsca na miejsce, szukając szczęścia, ale dopiero jak wyjechał do Hollywood, jego kariera miała szansę się rozwinąć. Prawdziwą popularność osiągnął pojawiając się w filmie "Lista Schindlera", za co został nominowany do Oscara. Wtedy zaczęto proponować mu wiele różnych ról np. w filmach "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo", czy produkcjach z serii "Uprowadzona". 

Życie prywatne 

Kiedyś spotykał się z Helen Mirren. W 1993 roku poznał Natashę Richardson, którą poślubił zaledwie rok później - 3 lipca 1994 roku. Wychowywali dwóch synów: Michaela Richarda Antonio (22 czerwca 1995) i Daniela Jacka (27 sierpnia 1996). Byli razem do 2009 roku, kiedy to Natasha Richardson zmarła w wyniku wypadku - krwotoku w mózgu, spodowanego upadkiem na stoku narciarskim. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO