Kim jest?

Leszek Możdżer – popularny kompozytor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

wikipedia.org

Leszek Możdżer to polski pianista, kompozytor i producent muzyczny. Jest laureatem nagrody Ad Astra przyznawanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrody „Fryderyka” oraz Paszportu „Polityki”. W ciągu swojej kariery nagrał ponad osiemdziesiąt albumów i występował w krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Argentynie i Kanadzie. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Leszek Możdżer

Pełne imię i nazwisko: Leszek Henryk Możdżer
Data i miejsce urodzenia: 23 marca 1971, Gdańsk
Zawód: pianista, kompozytor, producent muzyczny
Partner: brak informacji
Dzieci: brak informacji
Wzrost: ok. 182 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @leszekmozdzerofficial


Kariera

Leszek Możdżer w wieku pięciu lat zaczął uczyć się gry na fortepianie. W 1996 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Działalność artystyczną rozpoczął występując w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a później z grupą Miłość. Współpracował między innymi z kompozytorami filmowymi Janem A.P. Kaczmarkiem i Zbigniewem Preisnerem. Razem z izraelskim perkusistą Zoharem Fresco i szwedzkim kontrabasistą Larem Danielssonem stworzył trio jazzowe. Przygotował widowisko jazzowe uświetniające 30. rocznicę powstania „Solidarności” oraz 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. W 2012 roku został wybrany na funkcję przewodniczącego jury międzynarodowego konkursu pianistycznego Montreux Jazz Piano Competition. Trzy lata później w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się premiera jego opery zatytułowanej „Immanuel Kant”.

Życie prywatne

Muzyk pilnie strzeże swojej prywatności i nie wiadomo, czy jest obecnie z kimś związany, ani czy ma dzieci. W 2016 roku pojawiły się plotki o jego romansie z Patrycją Markowską. Piosenkarka zaprzeczyła jednak tym pogłoskom.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO