Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Leszek Lichota - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, kariera

AKPA

Leszek Lichota jest bardzo charakterystycznym, polskim aktorem. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim roli w „Na wspólnej”. Ma na swoim koncie jednak znacznie więcej popularnych ról. Kim jest Leszek Lichota?

Wszystko o: Leszek Lichota

Data i miejsce urodzenia: 17 sierpnia 1977, Wałbrzych
Zawód: aktor
Partnerka: Ilona Wrońska
Dzieci: Natasza (2006), Kajetan (2008)
Wzrost: 190 cm
Waga: ok. 90 kg
Instagram: @leszeklichota_official

Młodość

W 2002 roku został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Wtedy też postanowił, że zwiąże się zawodowo z Teatrem Polskim w Poznaniu.


Kariera

Zadebiutował w roli Nany Sirbanghy w „Hamlecie Wtórnym” Romana Jaworskiego w reżyserii Macieja Prusa. Swoją popularność zawdzięcza głównie dzięki roli Grzegorza Zięby w serialu „Na wspólnej”. Na swoim koncie ma jednak dużo więcej, ciekawych ról. Kolejną z nich, która ponownie wywindowała go w jego karierze aktorskiej była postać Marka Dębskiego w „Prawo Agaty”.
Obecnie można było go oglądać w „Bożym Ciele”, a od 2014 do dzisiaj wciela się w rolę Wiktora Rebrowa w serialu „Wataha”.

Życie prywatne

Lichota jest od wielu lat związany z aktorką – Iloną Wrońską. Mają dwójkę dzieci: córkę Nataszę, a także syna Kajetana. We czwórkę mieszkają w malowniczym Józefowie pod Warszawą.
Jest prawdziwym pasjonatem i popularyzatorem gry w snookera.
Leszek Lichota - wszystkie jego najlepsze roleLeszek Lichota to polski aktor, który przyszedł na świat 17 sierpnia 1977 roku w Wałbrzychu. Prywatnie - mąż aktorki Ilony Wrońskiej, z którą ma dwoje dzieci. Studiował na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jego kariera zaczynała się na deskach teatrów. Jako aktor telewizyjny debiutował w małych rolach w serialu "Kasia i Tomek" czy "Camera Cafe". Bez wątpienia przełomową rolą w jego karierze była ta w serialu "Na Wspólnej". Na dużym ekranie zwrócił na siebie uwagę, kiedy pojawił się w produkcji "Lincz". Dzisiaj jego filmografia pęka w szwach. Zobaczcie jego najlepsze role. Leszek Lichota - najlepsze role 

1. Wataha, reż. K. Adamik, inni, 2014-obecnie
2. Lincz, reż. K. Łukaszewicz, 2010
3. Prawo Agaty, reż. M. Migas, inni, 2012-2015
4. Karbala, reż. K. Łukaszewicz, 2015
5. Pułapka, reż. A. Panek, inni, 2018-2019

Możecie zobaczyć go także w takich produkcjach jak "Bo we mnie jest seks" oraz "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO