Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Leonardo Bonucci kim jest? Wiek, wzrost, waga, partnerka, dzieci, kluby, Instagram


Wikimedia / CC license

Leonardo Bonucci to włoski piłkarz, który urodził się 1 maja 1987 roku w Viterbo. Występuje on na pozycji środkowego obrońcy i uważany jest za jednego z najbardziej doświadczonych defensorów w historii. Obecnie występuje w reprezentacji Włoch i Juventusie Turyn.

Wszystko o: Leonardo Bonucci

Pełne imię i nazwisko: Leonardo Bonucci
Data i miejsce urodzenia: 1 maja 1987 / Viterbo
Zawód: piłkarz (obrońca)
Dzieci: Matteo Bonucci / Matilda Bonucci / Lorenzo Bonucci
Partnerka: Martina Maccari
Wzrost: 190 cm
Waga: ok. 86 kg
Instagram: @bonuccileo1


Kariera

Cała kariera włoskiego obrońcy związana jest z Włochami. To tutaj zaczynał w drużynach młodzieżowych Viterbese i Interu Mediolan. W barwach tego ostatniego zadebiutował nawet w seniorskiej piłce (był jednak wypożyczany do Treviso i Pisy). Ostatecznie w 2009 roku przeniósł się do Genoi - grał także w Bari. W 2010 trafił do Juventusu i to właśnie w barwach Starej Damy kariera obrońcy eksplodowała. W latach 2017-2018 miał krótki epizod w drużynie AC Milan, z której ponownie trafił do Juventusu. Na swoim koncie ma między innymi: dziewięć Mistrzostw Włoch, cztery Puchary Włoch i pięć Superpucharów Włoch. Bonucci od 2010 roku jest także reprezentantem Włoch (wcześniej występował w drużynach młodzieżowych). Z kadrą sięgnął po Mistrzostwo Europy w 2021 roku (strzelił bramkę w finale turnieju). Obecnie wyceniany jest na około 6 milionów euro.

Życie prywatne

Od 2011 roku żoną Bonucciego jest Martina Maccari. Para wychowuje wspólnie trójkę dzieci - dwóch synów (Matteo Bonucci i Lorenzo Bonucci) oraz córkę (Matilda Bonucci).


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO