Kim jest?

Leon Bailey - piłkarz z Jamajki. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC license

Leon Bailey (a właściwie Leon Bailey Butler) to jamajski piłkarz, który urodził się 9 sierpnia 1997 roku w Kingston. Najczęściej występuje on na pozycji napastnika lub skrzydłowego. Obecnie gra w angielskim klubie Aston Villa i w reprezentacji Jamajki.

Wszystko o: Leon Bailey

Pełne imię i nazwisko: Leon Bailey Butler
Data i miejsce urodzenia: 9 sierpnia 1997 / Kingston
Zawód: piłkarz (napastnik)
Dzieci: syn Leo
Partnerka: Stephanie Hope
Wzrost: 178 cm
Waga: ok. 79 kg
Instagram: @leonbailey


Kariera

W juniorskiej karierze Leon Bailey występował w klubach takich jak: Phoenix All Stars Academy, austriacki zespół Liefering i słowacki Trenčín. To właśnie ten ostatni klub stał się jego trampoliną do poważnej kariery - w 2015 roku zasilił KRC Genk i w tym samym roku zadebiutował w Jupiler Pro League (w tym samym roku zadebiutował też w reprezentacji Jamajki, wcześniej grał w młodzieżowej reprezentacji). W 2017 roku przeniósł się do niemieckiego Bayeru 04 Leverkusen i szybko stał się jedną z wyróżniających się postaci niemieckiego klubu. Zaowocowało to transferem do Premier League - Leon Bailey w 2021 roku został bowiem zawodnikiem Aston Villi. Obecnie wyceniany jest na 25 milionów euro.

Życie prywatne

Partnerką życiową piłkarza jest Stephanie Hope. W 2020 roku para doczekała się narodzin dziecka - wówczas to na świat przyszedł ich syn, Leo. Para wraz z synem chętnie pokazuje się w mediach społecznościowych - sporo ich wspólnych zdjęć znaleźć można na przykład na instagramowym profilu zawodnika.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO