Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Laurence Fishburne. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

"Matrix"/Materiały prasowe

Laurence Fishburne to amerykański aktor, producent i reżyser, doskonale znany ze swojej roli w produkcji "Matrix". Zobaczcie, jak dobrze go znacie. 

Wszystko o: Laurence Fishburne 

Pełne imię i nazwisko: Laurence John Fishburne III 
Data i miejsce urodzenia: 30 lipca 1961, Augusta, Georgia 
Zawód: aktor, producent filmowy, reżyser 
Partnerka: Hajna O. Moss (1985-1990; rozwód), Gina Torres (2002-2018; rozwód)
Dzieci: Langston (1987), Montana (1991), Delilah (2007)
Wzrost: 183 cm 
Waga: ok. 89 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Augusta w stanie Georgia. Kiedy dorastał, jego rodzice się rozwiedli. Ojciec spotykał się z synem jedynie raz w miesiącu. Już mając kilka lat zainteresował się aktorstwem i w wieku 10 lat zadebiutował w teatrze. 


Kariera 

Miał 10 lat, kiedy pierwszy raz dostał się na scenę. Od tamtej pory nieprzerwanie rozwijał swoją karierę. W wieku 12 lat pojawił się na małym ekranie w produkcji "Tylko jedno życie". Na dużym ekranie zadebiutował dwa lata później w dramacie "Kukurydziana buła, Hrabia i ja". Grał w takich produkcjach jak "Czas apokalipsy", "Cotton Club" czy "Tina". Popularność zdobył dzięki roli Morfeusza w trylogii "Matrix". Więcej informacji o jego filmografii znajdziecie poniżej. 

Życie prywatne 

W 1985 roku poślubił Hajnę O. Moss, z którą ma syna Langstona i córkę Montanę. W 1992 roku doszło do rozwodu. Ożenił się ponownie, w 2002 roku, z Giną Torres, z którą doczekał się córki Delilah. Para rozwiodła się w 2018 roku. 


Laurence Fishburne – najlepsze filmy i seriale 

Laurence Fishburne karierę rozpoczął w wieku 10 lat, gdy zaczął występować w nowojorskim New Federal Theatre. W 1973 roku zadebiutował na małym ekranie w serialu „Tylko jedno życie”, a dwa lata później otrzymał pierwsza filmową rolę w dramacie „Kukurydziana buła, Hrabia i ja”. W wieku 15 lat wystąpił w filmie „Czas Apokalipsy” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Wkrótce zaczął się pojawiać w kolejnych produkcjach reżysera, takich jak „Rumble Fish” czy „Cotton Club”. W 1985 roku wcielił się w postać Swaina w filmie Stevena Spielberga „Kolor purpury” z Whoopi Goldberg w roli głównej. Duży rozgłos przyniosła mu późniejsza rola w dramacie „Chłopaki z sąsiedztwa” z 1991 roku. W 1993 roku zdobył pierwszą nagrodę Emmy za udział w serialu „Tribeca”, a rok później był nominowany do Oscara za występ w biograficznym filmie „Tina”. Nie da się jednak ukryć, że największą popularność przyniosła mu rola Morfeusza w serii science fiction „Matrix”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów z udziałem aktora, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

1. „Matrix”, reż. L. Wachowski / L. Wachowski (1999)
2. „Matrix Reaktywacja”, reż. L. Wachowski / L. Wachowski (2003)
3. „Contagion – Epidemia strachu”, reż. S. Soderbergh (2011)
4. „Tina”, reż. B. Gibson (1993)
5. „W słusznej sprawie”, reż. A. Glimcher (2995)

Warto obejrzeć również kolejny film z serii „Matrix” - „Matrix Rewolucje”. Polecamy także inne świetne i trzymające w napięciu produkcje z udziałem Laurence’a Fishburne’a, takie jak „John Wick 2” oraz „Ant-Man i Osa”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO