Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kim jest Laura Prepon? Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci, Instagram

wikipedia.org

Laura Prepon to amerykańska aktorka, która najbardziej znana jest ze swoich dwóch ról w serialach "Rózowe lata siedemdziesiąte" oraz "Orange Is the New Black". Jak dobrze ją znacie?

Wszystko o: Laura Prepon 

Pełne imię i nazwisko: Laura Helene Prepon 
Data i miejsce urodzenia: 7 marca 1980, Watchung
Zawód: aktorka 
Partner: Ben Foster (mąż od 2018-obecnie)
Dzieci: Ella (2017), syn (2020)
Wzrost: 178 cm 
Waga: ok. 64 kg 
Instagram: @lauraprepon

Wczesne lata

Urodziła się w stanie New Jersey, w Watchung. Była najmłodszym dzieckiem  Marjorie - nauczycielki szkoły średnej i szefa kuchni dla smakoszy - a także Michaela - chirurga ortopedii. Ma czwórkę rodzeństwa: brata Brada, a także trzy siostry: Danielle, Jocelyn i Stephanie. Kiedy miała 13 lat jej ojciec zmarł podczas operacji serca. W wieku 15 lat rozpoczęła naukę aktorstwa, a także tańca - baletu, tańca nowoczesnego i jazzu. Studiowała aktorstwo w Caroline Thomas' Total Theatre Lab w Nowym Jorku. Grała także w piłkę nożną. 


Kariera 

Pracowała jako modelka, a także grała w reklamach. Dzięki epizodycznemu występowi w operze mydlanej "They Go On", gdzie wcieliła się w rolę Chloe, zaproponowano jej angaż w "Różowych latach siedemdziesiątych". Gościnnie pojawiała się w różnych serialach, aż w 2011 roku zaproponowano jej główną rolę w serialu "Jesteś tam, Chelsea?". Później zagrała w kolejnym hicie, czyli serialu "Orange is the new black", za który otrzymała dwie Nagrody Satelity, a także Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych. Na swoim koncie ma także role w "Dziewczynie z pociągu" czy w "Żądze i pieniądze". Napisała dwie książki, które były bestsellerami NYT.

Życie prywatne 

Laura Prepon spotykała się m.in. z Christopherem Mastersonem czy Anthonym Kiedisem - wokalistą Red Hot Chili Peppers. W 2016 roku zaręczyła się z aktorem Benem Fosterem, za którego 3 czerwca 2018 roku, wyszła za mąż. Mają córkę Ellę, która przyszła na świat w 2017 roku, a także syna, którego imienia nie chcą póki co zdradzać, a który na świat przyszedł w 2020 roku. Kiedyś była wyznawczynią scjentologii. 
Laura Prepon - nie tylko Różowe Lata 70. Najlepsze roleLaura Prepon, a właściwie Laura Helene Prepon, przyszła na świat 7 marca 1980 roku. Już jako dziecko interesowała się aktorstwem i tańcem. Kiedy miała lat 15 rozpoczęła naukę zarówno jednego i drugiego. W 1996 roku studiowała aktorstwo w szkole Caroline Thomas' Total Theatre Lab w Nowym Jorku. Długo pracowała jako modelka w różnych zakątkach świata, zanim trafiła do sitcomu "Różowe lata siedemdziesiąte", który pozwolił jej ugruntować swoją pozycję na rynku. Na swoim koncie ma również role w produkcjach "Dziewczyna z pociągu" czy "Orange is the new Black". Zobaczcie jej najlepsze role.Laura Prepon - najlepsze role 

1. Orange is the new Black, reż. J. Kohan, 2013-2019
2. Różowe lata 70., reż. M. Brazill, T. Turner, 1998-2006
3. Dziewczyna z pociągu, reż. T. Taylor, 2016
4. Bohater, reż. B. Haley, 2017
5. Karla, reż. J. Bender, 2006

Możecie również zobaczyć inne filmografie np. filmografia Sydney Sweeney oraz filmografia Alexis Bledel.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO