Kim jest?

Laura Dern - Renata z Wielkich kłamstewek. Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci, Instagram

Materiały promocyjne filmu

Laura Dern to amerykańska aktorka, która jest zdobywczynią Oscara za swoją rolę drugoplanową w filmie "Historia małżeńska". Wiele osób z pewnością zna ją jednak z różnych innych produkcji. Jak dobrze znacie ją nie tylko na polu zawodowym, ale również prywatnym? 

Wszystko o: Laura Dern 

Pełne imię i nazwisko: Laura Elizabeth Dern-Harper 
Data i miejsce urodzenia: 10 lutego 1967, Los Angeles 
Zawód: aktorka, producentka filmowa 
Partner: Ben Harper (2005-2013; rozwód)
Dzieci: Ellery Walker (2001), Jaya (2004)
Wzrost: 179 cm 
Waga: ok. 61 kg 
Instagram: @lauradern

Wczesne lata 

Urodziła się w Los Angeles w Kalifornii jako córka pary aktorskiej - Diane Ladd i Bruce'a Derna. Po tym, jak jej rodzice się rozwiedli, gdy miała dwa lata, była głównie wychowywana przez mamę i babcię. Ukończyła studia na Uniwersytecie Kalifornijskim. Już mając 6 lat stawiała swoje pierwsze kroki w aktorstwie - zagrała wtedy Sharon Anne, córkę Maggie w dramacie "Biała błyskawica". Studiowała aktorstwo w Lee Strasberg Theatre and Film Institute. 


Kariera 

Oficjalnie zadebiutowała w "Foxes", ale jej wielki talent aktorski ujawnił się dopiero w filmie "Twachers", gdzie grała ciężarną nastolatkę. Popularność przyniosła jej rola w "Parku Jurajskim", gdzie poznała również swojego przyszłego partnera - Jeffa Goldbluma. Wielokrotnie była nominowana do Emmy. Była dwukrotnie nominowana do Oscara, z czego raz udało jej się go wygrać - stało się to w 2020 roku, kiedy odebrała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Nory Fanshaw w dramacie "Historia małżeńska". Za tę rolę zdobyła również Złoty Glob. Grała w takich produkcjach jak np. "Wielkie kłamstewka".

Życie prywatne 

Była związana w latach 1995-1997 z Jeffem Goldblumem, a w latach 1997-2000 z Billy Bobem Thorntonem. W 2005 roku poślubiła piosenkarza Bena Harpera, z którym doczekała się dwójki dzieci: syna, Ellery'ego Walkera i córki Jayi. Rozwiodła się z Harperem w 2013 roku. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO