Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kurt Russell. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com

Kurt Russell to amerykański aktor, scenarzysta i producent filmowy. W 2003 roku uhonorowany Nagrodą Saturna za swoją karierę życiową. W 2017 roku dostał swoją własną gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles. 

Wszystko o: Kurt Russell 

Pełne imię i nazwisko: Kurt Vogel Russell 
Data i miejsce urodzenia: 17 marca 1951, Springfield
Zawód: aktor, scenarzysta, producent filmowy 
Partnerka: Season Hubley (1979-1983; rozwód), Goldie Hawn (od 1983-obecnie, związek partnerski)
Dzieci: Boston Oliver Grant (1980), Wyatt (1986)
Wzrost: 180 cm 
Waga: ok. 80 kg
Instagram: brak

Wczesne lata 

Wychowywał się z siostrą - Jill. Zaczynał jako dziesięciolatek - pojawiał się w filmach wytwórni Disneya np. "Latający detektyw". W 1969 roku ukończył Thousand Oaks High School w Thousand Oaks, w stanie Kalifornia. 


Kariera 

Zaczynał od małego ekranu, pojawiając sie w rolach epizodycznych, ale także takich produkcjach jak np. "Elvis". Popularność przyniosła mu rola w filmie "Ucieczka z Nowego Jorku". Później, po 15 latach, powrócił do roli w filmie "Ucieczka z Los Angeles". Na swoim koncie ma role w produkcjach takich jak "Nienawistna ósemka" czy "Gwiezdne wrota". Więcej o jego karierze znajdziecie niżej, w jego filmografii. 

Życie prywatne 

W latach 1979-1983 był w związku małżeńskim z Season Hubley. Para ma syna: Bostona Olivera Granta (1980). W 1983 roku związał się z Goldie Hawn, aktorką, z którą ma syna Wyatta (1986). Para nie wzięła ślubu i żyje w związku partnerskim. 


Kurt Russell - najlepsze filmy i seriale 

Kurt Russell jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich aktorów. Karierę rozpoczął już w wieku dziesięciu lat, gdy zaczął występować w serialach i filmach Disneya, takich jak „Latający detektyw” czy „Podróże Jamiego McPheetersa”. W 1963 roku otrzymał rolę w musicalu przygodowym „Co się zdarzyło na Targach Światowych”, w którym wystąpił u boku Elvisa Presleya. Pierwszy duży sukces odniósł w 1979 roku, gdy za rolę tytułowegobohatera w biograficznym dramacie „Elvis” otrzymał nominację do nagrody Emmy. Największy rozgłos przyniosła mu z kolei rola przestępcy Snake’a Plisskena w thrillerze Johna Carpentera „Ucieczka z Nowego Jorku” z 1981 roku. W 1984 roku otrzymał nominację do Złotego Globu za występ w dramacie „Skillwood” Mike’a Nicholsa. Później pojawiał się w kolejnych kinowych hitach, takich jak „Tombstone” (1993), „Gwiezdne wrota” (1994) czy „Krytyczna decyzja” (1998). Do jego najsłynniejszych kreacji należy rola psychopatycznego kaskadera w filmie Quentina Tarantino „Grindhouse: Death Proof” z 2007 roku.

1.Tombstone”, reż. G. Cosmatos / K. Jarre (1993)
2. „Nienawistna ósemka”, reż. Q. Tarantino (2015)
3. „Tango i Cash”, reż. A. Konczałowski / A. Magnoli (1989)
4. „Grindhouse: Death Proof”, reż. Q. Tarantino (2007)
5.Ucieczka z Nowego Jorku”, reż. J. Carpenter (1981)

Osobom, które zdążyły już obejrzeć wszystkie filmy z naszej listy, polecamy kolejne produkcje z udziałem Kurta Russella - „Bone Tomahawk” oraz „Gwiezdne wrota”. Warto również obejrzeć film „Incydent”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO