Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kurt Russell - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"Nienawistna ósemka"/Materiały promocyjne

Kurt Russell jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich aktorów. Karierę rozpoczął już w wieku dziesięciu lat, gdy zaczął występować w serialach i filmach Disneya, takich jak „Latający detektyw” czy „Podróże Jamiego McPheetersa”. W 1963 roku otrzymał rolę w musicalu przygodowym „Co się zdarzyło na Targach Światowych”, w którym wystąpił u boku Elvisa Presleya. Pierwszy duży sukces odniósł w 1979 roku, gdy za rolę tytułowegobohatera w biograficznym dramacie „Elvis” otrzymał nominację do nagrody Emmy. Największy rozgłos przyniosła mu z kolei rola przestępcy Snake’a Plisskena w thrillerze Johna Carpentera „Ucieczka z Nowego Jorku” z 1981 roku. W 1984 roku otrzymał nominację do Złotego Globu za występ w dramacie „Skillwood” Mike’a Nicholsa. Później pojawiał się w kolejnych kinowych hitach, takich jak „Tombstone” (1993), „Gwiezdne wrota” (1994) czy „Krytyczna decyzja” (1998). Do jego najsłynniejszych kreacji należy rola psychopatycznego kaskadera w filmie Quentina Tarantino „Grindhouse: Death Proof” z 2007 roku.


Kurt Russell - najlepsze filmy

1. „Tombstone”, reż. G. Cosmatos / K. Jarre (1993)

2. „Nienawistna ósemka”, reż. Q. Tarantino (2015)

3. „Tango i Cash”, reż. A. Konczałowski / A. Magnoli (1989)

4. „Grindhouse: Death Proof”, reż. Q. Tarantino (2007)

5. „Ucieczka z Nowego Jorku”, reż. J. Carpenter (1981)Osobom, które zdążyły już obejrzeć wszystkie filmy z naszej listy, polecamy kolejne produkcje z udziałem Kurta Russella - „Bone Tomahawk” oraz „Gwiezdne wrota”. Warto również obejrzeć film „Incydent”.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO