Kim jest?

Krzysztof Zalewski - złoty chłopak. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

AKPA

Krzysztof Zalewski to obecnie najchętniej słuchany, rozchwytywany i niezwykle popularny wokalista i multiinstrumentalista w Polsce. Nie ma chyba osoby, która chociaż raz, nawet przypadkowo, nie słyszałaby Krzysztofa Zalewskiego. A co o nim wiemy?

Wszystko o: Krzysztof Zalewski

Pełne imię i nazwisko: Krzysztof Zalewski-Brejdygant
Pseudonim: Zalef
Data i miejsce urodzenia: 24 sierpnia 1984, Lublin
Zawód: wokalista, autor tekstów, aktor
Partnerka: Olga Tuszewska
Dzieci: Lew (2018)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @zalewskiofficial

Młodość

Krzysztof Zalewski-Bejdygant jest synem aktora, reżysera i scenarzysty Stanisława Brejdyganta. Wychowywał się tylko z matką, która w 1997 roku śmiertelnie zachorowała. To właśnie wtedy poznał swojego ojca. Stanisław, z innego związku, ma jeszcze jednego syna – Igora Brejdyganta, który jest reżyserem, scenarzystą i pisarzem. Poznali się dopiero w 2002 roku.
Zalewski jest absolwentem podstawowej szkoły muzycznej w klasie fortepianu i perkusji, gdzie dodatkowo występował w chórze. Ukończył także I LO im. Staszica w Lublinie. Studiował również dziennikarstwo i pracował jako stażysta w dziale muzycznym „Gazety Wyborczej”.


Kariera

Występował w zespole Loch Ness, który założył w 1999 roku wraz z kolegami. Był to zespół heavy metalowy. W 2002 roku wziął udział w show „Idol”. Udało mu się zwyciężyć i podpisać kontrakt muzyczny z wytwórnią BMG Poland. Od tego czasu co jakiś czas tworzył coś, ale raczej dla innych, niż dla siebie np. był klawiszowcem w czasie trasy koncertowej Hey promującej płytę „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”. W 2012 roku wystąpił w „Szansie na sukces”, gdzie zaśpiewał „Nie pytaj o Polskę”.
Z ciekawostek – brał udział w preselekcjach do 53. Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką „Kiełbasa”, ale ze względu na naruszenie regulaminu – został zdyskwalifikowany.
W 2013 roku zyskał kontakt z wytwórnią Kayax. Od tego czasu zaczęła się jego popularność. Do dzisiaj gra i koncertuje, a do jego największych hitów można zaliczyć „Miłość miłość”, „Kurier” czy „Jednego serca”. Nagrał również kilka niesamowitych hitów z Orkiestrą Męskiego Grania np. „Początek” czy „Sobie i wam”. Zalewski gra również w filmach.

Życie prywatne

Od 1999 roku, do mniej więcej 2004 roku, związany był ze swoją licealną miłością – Sarą Jakubczyk. Rozstali się, a wokalista jest obecnie z Olgą Tuszewską (niektórzy mówią, że jest jego żoną, a inni, że narzeczoną). Na pewno jednak jest ona menadżerką Brodki. Z Olgą mają syna – Lwa, który przyszedł na świat w 2018 roku.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO