Kim był?

Krzysztof Kowalewski - Roman Łubicz z Daleko od noszy. Wiek, wzrost, żona, dzieci, kariera

AKPA

Krzysztof Kowalewski był polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Znany był głównie z wielu swoich ról komediowych. Zadebiutował w 1960 roku w filmie "Krzyżacy". Później jego kariera mocno przyspieszyła. Zagrał w ponad 120 produkcjach filmowych i telewizyjnych. Wiele lat wykładał na warszawskiej PWST. Niestety, niedawno musieliśmy go pożegnać... Kim był ten wspaniały aktor

Wszystko o: Krzysztof Kowalewski 

Data i miejsce urodzenia: 20 marca 1937, Warszawa 
Data i miejsce śmierci: 6 lutego 2021, Warszawa
Zawód: aktor
Partnerki: Vivian Rodriguez (rozwód), Agnieszka Suchora (żona od 2002 do 2021, do jego śmierci) 
Dzieci: Wiktor (1967), Gabriela (2000)


Życiorys 

W 1960 roku Kowalewski ukończył PWST i w tym samym roku zadebiutował jako aktor epizodyczny w "Krzyżakach". W 1961 roku pierwszy raz wystąpił w teatrze. W latach 70. i 80. występował w takich produkcjach jak "Zbrodniarz i panna" czy "Godzina szczytu". Wielką popularność zapewniły mu jednak prpdukcje Barei, gdzie zagrał w "Misiu", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" czy kultowym "Brunecie wieczorową porą". Wiele lat związany był z Teatrem Polskiego Radia. Kowalewski był doskonałym aktorem radiowym - wiele osób zna go ze słuchowiska "Kocham pana, panie Sułku". Od 2004 do 2019 roku wspierał działania Fundacji Polsat wcielając się w Świętego Mikołaja podczas Mikołajkowego Bloku Reklamowego. 

Grał w takich filmach i serialach jak "Daleko od noszy", "Nigdy w życiu!" czy "Serce na dłoni" oraz "Złoty środek". 

Życie prywatne 

Po raz pierwszy ożenił się w latach 60., a jego wybranką została kubańska tancerka - Vivian Rodriguez. Rozwiódł się z nią po 3 latach, kiedy ta wyjechała do Paryża. Z tego związku miał syna - Wiktora, który nieustannie przebywa za granicą. Wiele lat był związany z aktorką Ewą Wiśniewską. Od 2002 roku, aż do swojej śmierci, był mężem aktorki Agnieszki Suchory, z którą miał córkę - Gabrielę.

Zmarł 6 lutego 2021 roku w wieku 83 lat. 
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO