Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Krzysztof Gawkowski kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / CC license 3.0 / Adrian Grycuk

Krzysztof Gawkowski urodził się 11 kwietnia 1980 w Warszawie. Jest polskim politykiem, działaczem samorządowym, pisarzem i doktorem nauk humanistycznych. Poseł na Sejm IX kadencji, a od 2021 wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.

Wszystko o: Krzysztof Gawkowski

Pełne imię i nazwisko: Krzysztof Gawkowski
Data i miejsce urodzenia: 11 kwietnia 1980 / Warszawa
Zawód: polityk / pisarz
Żona: żonaty
Dzieci: dwie córki i syn
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @kgawkowski


Kariera

Krzysztof Gawkowski był studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował między innymi na stołecznym Jarmarku Europa i prowadził firmę w sektorze reklamowym. W 2000 roku zasilił szeregi Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2002 i 2006 roku był wybierany na radnego Rady Miejskiej w Wołominie, a w 2010 uzyskał mandat na Sejmik Województwa Mazowieckiego III kadencji. W 2019 wystartował w wyborach parlamentarnych (z listy SLD) i uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji. Od 2019 roku jest także przewodniczącym klubu parlamentarnego/poselskiego Lewicy, a od 2021 wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.

Życie prywatne

Krzysztof Gawkowski deklaruje, że jest katolikiem. Wiadomo, że jest żonaty i ma trójkę dzieci (dwie córki i syna). W mediach nie znajdziemy jednak wielu informacji na temat jego prywatnego życia.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO