Gdzie wyjeżdża?

Królowa Elżbieta II ucieka przed koronawirusem. Chcę się chronić

pl.wikipedia.org

Koronawirus już dawno dotarł do Wielkiej Brytanii. Robi się tam coraz bardziej gorąco. Sytuacja okazała się na tyle poważna, że królowa Elżbieta II postanowiła wyjechać i zaszyć się w bezpieczniejszym miejscu. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest w grupie podwyższonego ryzyka i że zarażenie, jeśli pozostanie w pałacu, mogło być kwestią czasu. Dlatego właśnie jej celem została posiadłość w Windsorze. Początkowo miała zostać tam do końca tygodnia, ale wydaje się, że jej pobyt tam ma się wydłużyć.


Wyprowadzka Królowej Elżbiety II

93 lata – to piękny wiek, ale jednocześnie podwójne ryzyko. W obecnej sytuacji jest bardzo duże prawdopodobieństwo zakażenia się koronawirusem, a także wysokie ryzyko śmierci. Brytyjczycy  bardzo martwili się o zdrowie swojej monarchini, sugerując, że wszelkie środki ostrożności zastosowane przez dwór nie są wystarczające.

Królowa zrezygnowała już z oficjalnych powitań z podwładnymi, a także zrezygnowała z oficjalnych, publicznych wystąpień. Mimo to uznano, że nie są to wystarczające środki ostrożności. Dlatego właśnie postanowiła wyprowadzić się z pałacu i zostać w swojej posiadłości w Windsorze.
Anonimowy informator bulwarówki „Mirror”, który blisko jest związany z rodziną królewską, zdradził szczegóły atmosfery, która panuje na dworze:

Królowa cieszy się dobrym zdrowiem, ale wielu jej pracowników zaczyna panikować ze względu na koronawirusa. W pałacu wciąż przebywa mnóstwo zagranicznych gości.
Mamy nadzieję, że wszystko niebawem się polepszy i królowa będzie mogła wrócić do swojego pałacu i znów będzie miała szansę na swobodne pełnienie swoich obowiązków.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO