Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kirsten Dunst - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"Maria Antonina"/Materiały prasowe

Kirsten Dunst to amerykańska gwiazda, która karierę rozpoczęła już w wieku trzech lat występując w reklamach telewizyjnych. W 1989 roku zadebiutowała w serii stworzonej przez Woody’ego Allena „New York Stories”. Przełomowy dla jej kariery okazał się z kolei rok 1994, w którym zagrała w filmie „Wywiad z wampirem” u boku takich gwiazd jak Tom Cruise i Brad Pitt. Dzięki swojej roli była nominowana do Złotego Globu i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziecięcych aktorek na świecie. Wkrótce jej kariera szybko zaczęła nabierać tempa i Dunst zaczęła występować w kolejnych hollywoodzkich produkcjach. Największą popularność przyniosła jej między innymi rola Mary Jane w filmach o przygodach Spidermana. W 2011 roku otrzymała Złotą Palmę za kreację stworzoną w „Melancholii” Larsa von Triera. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem aktorki, które trzeba zobaczyć:

1. „Melancholia”, reż. L. von Trier (2011)

W „Melancholii” Kirsten Dunst wcieliła się w Justine, która bierze ślub z Michaelem. Wystawne przyjęcie weselne odbywa się w wielkiej posiadłości jej siostry. W tym samym czasie do Ziemi zbliża się planeta Melancholia, która przez miliony lat znajdowała się w ukryciu za Słońcem. Nikt nie wie, co ze sobą przyniesie jej nadejście – może minąć Ziemię, wywołując szereg trudnych do przewidzenia konsekwencji, albo spowodować zupełną zagładę ludzkości. Panna młoda przeczuwa nadejście końca świata, które staje się przyczyną odczuwanej przez nią głębokiej melancholii. Dzień, który powinien być najszczęśliwszym w jej życiu, upłynie jej na refleksji nad sensem własnego istnienia.


2. „Wywiad z wampirem”, reż. N. Jordan (1994)

Film „Wywiad z wampirem” przedstawia historię Louisa de Pointe du Laca, który przeszło dwieście lat temu wiódł normalne i szczęśliwe życie ze swoją żoną. Umiera ona jednak podczas porodu, a Louis nie może sobie poradzić z bólem po stracie jej i dziecka. Jego życie zupełnie traci sens. W pewnym momencie odwiedza go Lestat, który okazuje się wampirem. Namawia pogrążonego w żałobie wdowca do przemienienia się w wampira twierdząc, że skończą się wtedy jego cierpienia. Louis staje się nieśmiertelny, ale też żądny krwi. Niechętny do zabijania ludzi, postanawia otoczyć opieką pewną małą dziewczynkę, Claudię (Kirsten Dunst). Razem z nią spędzi kolejne, dłużące się lata.

3. „Maria Antonina”, reż. S. Coppola (2006)

Akcja „Marii Antoniny” rozpoczyna się w momencie, gdy czternastoletnia córka rodu Habsburgów zostaje żoną szesnastoletniego Ludwika Augusta, następcy tronu Francji. Maria Antonina (Kirsten Dunst) musi odnaleźć się nie tylko w sytuacji aranżowanego małżeństwa, ale również w dworskim środowisku. Po przybyciu na Wersal od razu zostaje wciągnięta w całą sieć intryg i skandali. Szybko rozpoczynają się też problemy związane z małżonkiem, który z powodu młodego wieku nie jest zainteresowany swoją połowicą. Antonina szuka więc ucieczki w bogatych strojach oraz organizowaniu wystawnych przyjęć. Wkrótce nawiązuje romans ze szwedzkim hrabią Fersenem. Jej życie staje się przedmiotem plotek w całym kraju.


4. „Spider-Man”, reż. S. Raimi (2002)

„Spider-Man” opowiada o historii Petera Parkera, który jest przeciętnym chłopakiem z przedmieść mieszkającym ze swoim wujkiem Benem i ciocią May. Najlepiej dogaduje się z kolegą Harrym Osbornem oraz koleżanką z sąsiedztwa, Mary Jane Watson (Kirsten Dunst), w której Peter się skrycie podkochuje. Pewnego dnia nastolatek udaje się z klasą na wycieczkę do laboratorium, w którym zostaje ukąszony przez zmutowanego pająka. Gdy wraca do domu okazuje się, że nabył niezwykłe zdolności charakterystyczne dla pajęczaków. Wkrótce postanawia je wykorzystać, żeby zaimponować Mary Jane. Gdy jednak zostaje zamordowany jego wujek, rusza do walki z przestępcami.

5. „Wszystko, co dobre”, reż. A. Jarecki (2010)

Akcja filmu „Wszystko, co dobre” rozgrywa się w Nowym Jorku pod koniec lat 70. David Marks jest młodym, przystojnym i niesamowicie bogatym spadkobiercą rodzinnej firmy, która działa na nowojorskim rynku nieruchomości. Pewnego dnia zakochuje się w pięknej dziewczynie, Katie (Kirsten Dunst). Dziewczyna odwzajemnia jego uczucie, ale jest jeden problem – pochodzi z zupełnie innych sfer. Rodzina Davida nie pochwala tego związku, ale mężczyzna mimo to żeni się z Katie. Niedługo później jego żona znika bez śladu.

Jeśli macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas filmy, koniecznie obejrzyjcie kolejne produkcje z udziałem Kirsten Dunst - „Spider-Man 2” i „Spider-Man 3”. Polecamy również zobaczyć film „Ukryte działania”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO