Informacje o zespole

Kings of Leon – rodzinna formacja. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Raph_PH/CC BY 2.0

Kings of Leon to amerykański zespół rockowy, który został założony w Nashville przez trzech braci Followill oraz ich kuzyna. Jego nazwa pochodzi od ojca i dziadka braci, którzy mieli na imię Leon. Do jego najbardziej znanych utworów należą między innymi „Use Somebody”, „Sex on Fire”, „Molly’s Chambers”, „The Bucket” oraz „Closer”. Jest laureatem licznych nagród, w tym Grammy. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Kings of Leon

Data i miejsce założenia: 1999, Nashville, USA
Gatunek: rock alternatywny, pop alternatywny, indie rock, country rock
Członkowie zespołu: Caleb Followill (śpiew, gitara rytmiczna), Matthew Followill (gitara, wokal wspierający), Jared Followill (gitara basowa, wokal wspierający), Nathan Followill (perkusja, wokal wspierający)
Instagram: @kingsofleon


Historia

Zespół został założony w latach 90. przez trzech braci, Natana, Caleba i Jareda Followill oraz ich kuzyna, Matthew. W 2003 roku ukazał się ich pierwszy minialbum zatytułowany „Holy Roller Novocaine” oraz debiutancki album „Youth and Young Manhood” z hitem „Molly’s Chambers”. Ten drugi krążek odniósł duży sukces i zapewnił grupie występy z U2 oraz The Strokes. W 2004 roku zespół nagrał drugą płytę „Aha Shake Heartbreak” zawierającą utwór „The Bucket”, który stał się przebojem. W 2005 i 2006 grupa odbywała trasę koncertową z Pearl Jamem i Bobem Dylanem. W 2007 roku zaprezentowała trzeci album „Because of the Times” promowany przez singiel „On Call”. Płyta spotkała się pozytywnymi recenzjami i trafiła na pierwsze miejsca brytyjskich oraz irlandzkich list przebojów. Rok później ukazał się krążek „Only by the Night” z piosenką „Use Somebody”, która przyniosła zespołowi trzy nagrody Grammy. W kolejnych latach grupa wydała albumy „Come Around Dundown” (2010), „Mechanical Bull” (2013) i „Walls” (2016).

Nagrody i wyróżnienia

Poza Grammy zespół ma na swoim koncie również Nagrody NME, Nagrodę Juno, Brit Award, Danish Music Award oraz UK Festival Award.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO