Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kevin Costner życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Kevin Costner jest amerykańskim aktorem, reżyserem, producentem filmowym i muzykiem. Międzynarodową sławę przyniosły mu takie produkcje jak „Tańczący z wilkami”, „Robin Hood: Książę Złodziei”, „Bodyguard” czy „Nietykalni”. Za reżyserię oraz produkcję tego pierwszego filmu otrzymał dwa Oscary. Jest również laureatem dwóch Złotych Globów, Emmy i Srebrnego Niedźwiedzia. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Kevin Costner

Pełne imię i nazwisko: Kevin Michael Costner
Data i miejsce urodzenia: 18 stycznia 1955, Lynwood, USA
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy, muzyk
Partner: Cindy Silva (1978-1994), Christine Baumgartner (2004-)
Dzieci: Annie (1984), Joe (1988), Lily (1986), Liam (1996), Cayden Wyatt (2007), Hayes Logan (2009), Grace Avery (2010)
Wzrost: 185 cm
Waga: 82 kg
Instagram: @kevincostnermodernwest


Kariera

Kevin Costner w 1978 roku ukończył studia na wydziale biznesu i marketingu na California State University, po czym rozpoczął pracę w wyuczonym zawodzie. Podczas lotu samolotem przypadkiem spotkał aktora i reżysera Richarda Burtona, pod którego wpływem postanowił porzucić dotychczasową karierę i rozpocząć nowe życie w Hollywood. Zanim jednak zaczął pojawiać się w filmach, pracował m.in. jako nurek, przewodnik wycieczek i kierowca ciężarówki. Początkowo wystąpił w kilku filmach erotycznych. Pierwszą poważną rolę otrzymał w 1983 roku w filmie Lawrence’a Kasdana „Wielki chłód”. Jego występ został jednak wycięty i aktor zadebiutował na kinowym ekranie dwa lata później w westernie „Silverado”. Od tego momentu zaczął grać w coraz większych hollywoodzkich produkcjach. W 1991 roku western „Tańczący z wilkami” przyniósł mu dwa Oscary za reżyserię i produkcję, Złoty Glob za reżyserię oraz Srebrnego Niedźwiedzia za wybitne osiągnięcia. W 2007 roku Costner założył zespół muzyczny Kevin Costner & Modern West.

Życie prywatne

Aktor w latach 1978-1994 był w związku małżeńskim z Cindy Silvą, z którą ma dwie córki – Annie (ur. 1984) i Lily (ur. 1986). W 2004 roku poślubił Christine Baumgartner, z którą ma dwóch synów, Caydena Wyatta (ur. 2007) i Hayesa Logana (ur. 2009) oraz córkę Grace Avery (ur. 2010)
Kevin Costner – najlepsze filmy z udziałem aktoraKevin Costner jest jestnym najpopularniejszych aktorów światowego kina. Co ciekawe, początkowo wcale nie zamierzał zostać aktorem i pracował w branży marketingowej. Jego życie zupełnie odmieniło przypadkowe spotkanie w samolocie z aktorem i reżyserem, Richardem Burtonem. Pod jego wpływem Costner podjął decyzję o rzuceniu swojego dotychczasowego zawodu i przeprowadzeniu się do Hollywood. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1982 roku w filmie „Rycerze Stacy”. Niedługo później wystapił w filmie Lawrence’a Kasdana „Wielki chłód”. Z czasem zasłynął nie tylko jako aktor, ale także reżyser – reżyserowany przez niego film „Tańczący z wilkami” otrzymał aż siedem Oscarów. Wybraliśmy pięć filmów z udziałem aktora, które koniecznie powinniście zobaczyć:

1. „Tańczący z wilkami”, reż. K. Costner (1990)

Film przedstawia historię porucznika Johna G. Dunbara (Kevin Costner), który po bohaterskiej szarży na oddział wojsk Południa zostaje uhonorowany wysokim odznaczeniem. W nagrodę otrzymuje możliwość wybrania dowolnej placówki, w której będzie służył. Porucznik na miejsce swojej pracy wybiera Fort Sedgewick, który znajduje się pod nadzorem kapitana Cargilla. Okazuje się jednak, że wojska, które stacjonują w forcie są zupełnie wyczerpane i niezdatne do walki. Brakuje tam również odpowiedniego zaopatrzenia, które ma dopiero przybyć w bliżej nieokreślonym czasie. Porucznik osiedla się więc w opustoszałym i zdewastowanym forcie. Jego służba nie będzie jednak spokojna – mężczyzna po pewnym czasie odkrywa, że w pobliżu fortu znajduje się osada Indian.2. „Robin Hood: Książę złodziei”, reż. K. Reynolds (1991)

W filmie „Robin Hood: Książę złodziei" Costner wcielił się w rolę tytułowego bohatera, który jako rycerz wyruszył na krucjatę. W trakcie wyprawy trafił do niewoli, z której uratował go życzliwy Maur Azeem. Gdy razem z nowym przyjacielem Robin powraca do Anglii, na miejscu czekają go bardzo złe wieści. Jego ojciec został zamordowany, a rodzinny majątek rozkradziony. Z kolei król Ryszard Lwie Serce został wygnany ze swojego terytorium. Władzę w królestwie przejął jego największy wróg. Podczas wędrówki przez lasy Sherwood, zrezygnowany Robin zostaje napadnięty przez rozbójników. Udaje mu się jednak pokonać przywódcę i po bliższym poznaniu złodziejaszków postanawia się do nich przyłączyć.

3. „Nietykalni”, reż. B. De Palma (1987)

Film „Nietykalni" ukazuje losy agenta Eliota Nessa (Kevin Costner), który przybywa do Chicago, Jego zadaniem jest rozbicie gangu Ala Capone, który zajmuje się handlem alkoholem i terroryzuje miasto. Jego pierwsza akcja kończy się jednak niepowodzeniem. Okazuje się, że utrudniła je skorumpowana chicagowska policja. Ness nie daje jednak za wygraną i postanawia zwerbować najbardziej zaufanych ludzi. Jednym z nich jest księgowy, który podsuwa Nessowi pomysł na oskarżenie Capone o malwersacje podatkowe.4. „Bodyguard”, reż. M. Jackson (1992)

Film „Bodyguard” przedstawia historię Franka Farmera, który jest świetnie szkolonym ochroniarzem. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie ochrony piosenkarki i aktorki Rachel Marron. Gwiazda od dłuższego czasu otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami. Rachel, który zupełnie nie zdaje sobie sprawy z grożącego jej niebezpieczeństwa, początkowo lekceważy swojego nowego ochroniarza. Nie chce z nim współpracować i wciąż próbuje się wymykać spod jego czujnych oczu. Wkrótce się jednak okazuje, że Frank jest jedyną osobą, która naprawdę nią dba i jest w stanie zapewnić jej bezpieczeństwo.

5. „Bez wyjścia”, reż. R. Donaldson (1987)

Tym razem Costner wcielił się w postać Toma Farrella, który jest oficerem marynarki wojennej. W pewnym momencie zostaje przeniesiony do Pentagonu, gdzie jego przełożonym zostaje sekretarz obrony, David Brice. Niedługo później Tom poznaje atrakcyjną kochankę swojego szefa, Susan Atwell. Nawiązuje z nią romans, a ich związek powoli przeradza się w prawdziwe uczucie. Susan postanawia więc zerwać z Bricem. Zazdrosny i zdruzgotany tą wiadomością mężczyzna wpada w szał i morduje ukochaną. Próbuje zatuszować sprawę podsuwając fałszywe tropy prowadzące do rosyjskiego szpiega. Rozwiązaniem sprawy ma się zająć Tom Farell.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO