Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kevin Bacon. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

Kevin Bacon to amerykański aktor, reżyser, a także producent filmowy. Na swoim koncie ma m.in. Złoty Glob. Grał w wielu popularnych produkcjach, ale jak wiele wiecie o jego życiu prywatnym? 

Wszystko o: Kevin Bacon 

Pełne imię i nazwisko: Kevin Norwood Bacon 
Data i miejsce urodzenia: 8 lipca 1958, Filadelfia 
Zawód: aktor, reżyser, muzyk, producent filmowy 
Partnerka: Kyra Sedgwick (żona od 1988-obecnie)
Dzieci: Travis (1989), Susie Ruth (1992)
Wzrost: 178 cm 
Waga: ok. 76 kg 
Instagram: @kevinbacon

Wczesne lata 

Przyszedł na świat w Filadelfii w stanie Pensylwania. Ma pięcioro rodzeństwa i jest z całej szóstki dzieci najmłodszy. Mając trzynaście lat postanowił, że będzie aktorem. Uczęszczał do Circle in the Square Theater School w Nowym Jorku. Uczęszczał także do Julia R. Masterman High School. W 1976 roku ukończył Kent School. 


Kariera 

Zadebiutował w komedii "Menażeria". Dużo grał także w teatrze. Większość ról była początkowo epizodyczna, aż pojawił się w dramacie "Morderstwo pierwszego stopnia", co dało mu uznanie i otworzyło przed nim drogę do wielkiej kariery. Zagrał w "Footloose", "JFK" czy "Kocha, lubi, szanuje". 

Życie prywatne 

W latach 1979-1987 spotykał się z Tracy Pollan. W 1988 roku wziął ślub z aktorką Kyrą Sedgwick. Mają dwoje dzieci: syna Travisa (23 czerwca 1989, Los Angeles) i córkę Susie Ruth (15 marca 1992). 


Kevin Bacon - najlepsze filmy i seriale 

Kevin Bacon to amerykański aktor, który już w wieku trzynastu lat wiedział, jaką ścieżką kariery chce podążać. Gdy miał siedemnaście lat stał się jednym z najmłodszych uczniów nowojorskiej Circle in the Square Theater School. Przed kamerami zadebiutował w 1978 roku w filmie „Menażeria”, w którym wystąpił u boku Johna Belushiego. Wkrótce zaczął grywać w operach mydlanych, takich jak „Poszukiwanie jutra” czy „Guiding Light”, a w 1983 roku po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu w spektaklu „Słabi chłopcy” wraz z Valem Kilmerem i Seanem Pennem. Przełomowa dla jego kariery okazała z kolei rola Rena McCormicka, w którego wcielił się w kultowym już dramacie muzycznym „Footloose” z 1984 roku. Aktor był nominowany do Złotego Globu za występy w „Dzikiej rzece” oraz serialu „I Love Dick”. Tę statuetkę otrzymał w 2010 roku za kreację w filmie „Podróż powrotna”. Wybraliśmy pięć filmów z udziałem Kevina Bacona, które możemy wam polecić:

1. „Footloose”, reż. H. Ross (1984)

„Footloose” opowiada o historii nastolatka Rena McCormacka, który wraz z matką przeprowadza się z Chicago do niewielkiej miejscowości Bomont w Teksasie. Szybko okazuje się, że jej mieszkańcy nie idą z duchem czasu i starają się izolować od zmian, które zachodzą na świecie. Ich życie toczy się głównie wokół lokalnego McDonaldsa, a najbardziej wpływową osobą w miasteczku jest pastor Shaw, który po stracie ukochanego syna wprowadził w nim zupełny zakaz tańca. Ren nie jest w stanie zaakceptować tej sytuacji i buntuje się przeciwko narzuconym zakazom. Chce przekonać lokalną społeczność, że zabawa jest nieodłącznym elementem życia.

2. „Rzeka tajemnic”, reż. C. Eastwood (2003)

„Rzeka tajemnic” opowiada o Jimmym Markumie, Davie Boyle’u i Seanie Devine (Kevin Bacon), którzy pochodzą z robotniczych rodzin. Znają się i przyjaźnią od dziecka – wspólnie wychowywali się w jednej z uboższych dzielnic Bostonu. Ich życie było spokojne do chwili, w której David Boyle wsiadł do pewnego samochodu. Od tego momentu wszystko, co znali, legło w gruzach, a ich przyjaźń się rozpadła. Po 25 latach w tej samej okolicy dochodzi do morderstwa dziewiętnastoletniej córki Jimmy’ego. Sean, który został policyjnym detektywem, przejmuje sprawę i rozpoczyna dochodzenie. Podejrzenia padają na jednego z jego dawnych przyjaciół.

3. „Morderstwo pierwszego stopnia”, reż. M. Rocco (1995)

Inspirowany prawdziwą historią film „Morderstwo pierwszego stopnia” przedstawia historię drobnego przestępcy Henriego Younga (Kevin Bacon), który odsiaduje wyrok w Alcatraz za kradzież pięciu dolarów z urzędu pocztowego. Pewnego dnia zostaje przyłapany na próbie ucieczki i odesłany do izolatki. Chociaż maksymalny czas spędzony w tym miejscu wynosi 19 dni, Henry spędza w zamknięciu, zimnie i ciemnościach 3 lata. W 1941 roku wychodzi z izolatki i powraca do więziennej społeczności. Nie jest już jednak tą samą osobą - wyniszczony psychicznie człowiek zamienił się w niebezpiecznego szaleńca. Wkrótce zabija jednego z więźniów i rozpoczyna się jego skomplikowany proces.

4. „Opętanie”, reż. D. Koepp (1999)

„Opętanie” opowiada o losach Toma Witzky’ego (Kevin Bacon), który wraz z żoną oraz synem mieszka w polskiej dzielnicy w Chicago i prowadzi zwykłe życie pracownika dużej firmy. Wszystko się zmienia w dniu, w którym na przyjęciu zostaje zahipnotyzowany przez swoją szwagierkę. Podczas seansu mężczyzna odkrywa, że drzemie w nim niezrozumiała siła. Zaczynają go męczyć bóle głowy, koszmary i dziwne wizje, a także słyszy głosy. Tom zaczyna podejrzewać, że w jego domu mieszka groźna istota i zaczyna się bać o bezpieczeństwo swojej rodziny. Wkrótce odkrywa straszną tajemnicę związaną z jego własnym synem. Głosy pomagają mu zrozumieć, co wydarzyło się w jego domu.

5. „Dzika rzeka”, reż. C. Hanson (1994)

Film „Dzika rzeka” opowiada o Gail, która dorastała w Montanie pośród górskich potoków. Dzięki swojemu doświadczeniu przez wiele lat pracowała jako przewodnik po rwącej rzece Kolorado. Gdy wyszła za mąż, przeniosła się do Nowego Jorku. Jej mąż Tom (Kevin Bacon) jest zapracowanym architektem i ich związek zaczyna przechodzić kryzys. Gail postanawia więc z okazji urodzin syna Roarke zorganizować wypad w jej rodzinne strony i spłynąć rzeką Kolorado. Ma nadzieję, że wspólna wycieczka uratuje jej rodzinę. Wszystko się komplikuje, gdy na miejscu spotykają trzech tajemniczych mężczyzn.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? Koniecznie zobaczcie inne filmy z udziałem Kevina Bacona, „Apollo 13” oraz „Wstrząsy”. Zachęcamy również do obejrzenia widowiskowego „X-Men: Pierwsza klasa”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO