Kim jest?

Kelly Clarkson – twórczyni przeboju Because Of You. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

wikipedia.org

Kelly Clarkson jest amerykańską piosenkarką pop-rockową, autorką tekstów piosenek oraz aktorką. Zrobiło się o niej głośno w 2000 roku, gdy wygrała pierwszą edycję programu typu talent-show „American Idol”. Wkrótce zyskała popularność na całym świecie dzięki takim przebojom jak „Because Of You”, „Stronger”, „Behind These Hazel Eyes” czy „Underneath the Tree”. Jest trzykrotną laureatką Grammy. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Kelly Clarkson

Pełne imię i nazwisko: Kelly Brianne Clarkson
Data i miejsce urodzenia: 24 kwietnia 1982, Fort Worth, USA
Zawód: piosenkarka, aktorka, autorka tekstów
Partner: Brandon Blackstock (2013-)
Dzieci: River Rose (2014), Remington Alexander (2016)
Wzrost: 161 cm
Waga: 78 kg
Instagram: @kellyclarkson


Kariera

Kelly Clarkson po ukończeniu liceum pracowała jako kelnerka. Początkowo nie wiązała swojej przyszłości ze śpiewem – te plany uległy zmianie, gdy została przypadkowo usłyszana przez opiekunkę szkolnego chóru. Wkrótce zaczęła zaczęła śpiewać w chórze i za namową przyjaciółki wzięła udział w programie „American Idol”, który wygrała w 2002 roku. Następnie wydała swój debiutancki singiel „A Moment Like This”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 i otrzymał status złotej płyty. W 2003 roku wokalistka wydała pierwszy album studyjny zatytułowany „Thankful” z utworem „Miss Independent”, który stał się międzynarodowym przebojem. Piosenka zapewniła artystce pierwszą nominację do nagrody Grammy. Na płycie znalazł się również utwór „The Trouble with Love Is”, który wykorzystano do promocji filmu „To właśnie miłość”. Rok później ukazał się drugi album „Breakaway”, który sześciokrotnie pokrył się platyną i przyniósł Clarkson pierwszą nagrodę Grammy. Od tej pory piosenkarka nagrała albumy: „My December” (2007), „All I Ever Wanted” (2009), „Stronger” (2011), Wrapped in Red” (2013), „Piece by Piece” (2015) i „Meaning of Life” (2017).

Życie prywatne

Gwiazda w 2013 roku wyszła za Brandona Blackstocka. Ma z nim dwoje dzieci – córkę River Rose (ur. 2014) i syna Remingtona Alexandra (ur. 2016).
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO