Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Keira Knightley - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com

Keira Knightley jest brytyjską aktorką, która ma już na swoim koncie mały-wielki sukces: została nominowana do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową za film „Duma i uprzedzenie”. Jej konto jednak posiada kilka prestiżowych nagród. Kim jest Keira Knightley, którą najwięcej osób zna zapewne z filmów o przygodach kapitana Jacka Sparrowa?

Wszystko o: Keira Knightley

Pełne imię i nazwisko: Keira Christina Knightley
Data i miejsce urodzenia: 26 marca 1985, Teddington, Wielka Brytania
Zawód: aktorka, modelka
Partner: James Righton (mąż od 2013 – obecnie)
Dzieci: córka Edie (2015), Delilah (2019)
Wzrost: 170 cm
Waga: ok. 52 kg
Instagram: brak


Kariera

Zadebiutowała już w wieku 7 lat w serialu „Screen One”, a dwa lata później pojawiła się w filmie „A Village Affair”. Mimo tego, że zagrała w „Gwiezdnych wojnach: część I – Mroczne widmo” i „Podkręć jak Beckham” to dopiero rola w „Piratach z Karaibów” dała jej prawdziwą popularność, a jednocześnie mocno ją wzbogaciła. W 2005 roku wcieliła się w postać Elizabeth Bennet w adaptacji powieści „Duma i uprzedzenie”. Za tę rolę właśnie została nominowana do Oscara. Za film „Pokuta” otrzymała nominację do Złotego Globu i nagrody BAFTA.

Życie prywatne

W 2013 roku pobrała się z Jamesem Rightonem, a w 2015 urodziła im się córka – Edie Knightley Righton. W 2019 roku ponownie zostali rodzicami dziewczynki. Niedawno w wywiadzie Keira opowiedziała o tym, że nie nadaje się już do pewnych ról. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.
Keira Knightley – najlepsze filmy z udziałem gwiazdyKeira Knightley jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich aktorek. Swoją karierę rozpoczęła już w dzieciństwie. Po raz pierwszy wystąpiła przed kamerami w wieku siedmiu lat, kiedy to pojawiła się w serialu telewizyjnym „Screen One”. Dwa lata później zagrała w pierwszym filmie fabularnym „Village Affair” z 1994 roku. Pierwszy rozgłos przyniósł jej późniejszy występ w drugoplanowej roli służącej królowej Amidali w filmie „Gwiezdne wojny”: część I – Mroczne widmo”. Przełom w karierze Knightley nastąpił wraz z rolą w filmie „Podkręć jak Beckham”, w którym wystąpiła w 2002 roku. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem gwiazdy, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać:

1. „Duma i uprzedzenie”, reż. J. Wright (2005)

„Duma i uprzedzenie" to adaptacja słynnej powieści Jane Austen. Przedstawia historię pięciu sióstr: Elżbiety, Jane, Kitty, Mary i Lidii Bennet, które żyją w Anglii epoki gregoriańskiej. W życiu panien na wydaniu powstaje niemały zamęt, gdy do pobliskiego domu wprowadzają się dwaj kawalerowie – Darcy i jego przyjaciel, Bingley. Niebawem w okolicy ma się odbyć bal, na który zostały zaproszone panny Bennet i ich nowi sąsiedzi. Młodzi mężczyźni od razu robią wrażenie na większości sióstr. Tylko Elżbieta po pierwszym spotkaniu z Darcym wie, że jest on najbardziej aroganckim i nieuprzejmym mężczyzną na świecie. Wkrótce się jednak okaże, że będzie miała niemałe trudności z oparciem się urokowi Darcy’ego.2. „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, reż. G. Verbinski (2003)

Akcja filmu „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” rozgrywa się w XVII wieku. Grasujący po karaibskich wodach pirat Jack Sparrow zostaje zdradzony przez swoją załogę i pozostaje bez statku. Ogołocony pirat dociera do miasta Port Royal, które w nocy zostaje zaatakowane przez załogę legendarnego pirackiego statku o nazwie „Czarna Perła”. Jego kapitan, Barbossa, porywa córkę gubernatora Elizabeth Swann (w tej roli Keira Knightley) i odpływa w nieznanym kierunku. Na ratunek dziewczynie wyrusza zakochany w niej Will Turner. Dołącza do niego Jack Sparrow, który przy okazji chce załatwić swój prywatny interes.

3. „Pokuta”, reż. J. Wright (2007)

„Pokuta" to ekranizacja powieści Iana McEwana, która opowiada historię najgorętszego dnia lata 1935 roku. Nastoletnia Briony Tallis przez przypadek widzi, jak jej starsza siostra Cecilia (Keira Knightley) chłodzi się nago w fontannie, która znajduje się na terenie posiadłości Tallisów. Cecilię obserwuje po kryjomu także Robbie Turner, który jest jej szkolnym kolegą i synem zajmującej się domem gospodyni. Briony niebawem staje się świadkiem miłosnego zbliżenia dwojga młodych ludzi. Bujna wyobraźnia podsuwa jej różne interpretacje tego wydarzenia, z których wiele kończy się prawdziwą tragedią.4. „Anna Karenina”, reż. J. Wright (2012)

Film „Anna Karenina” powstał w oparciu o słynną powieść Lwa Tołstoja o tym samym tytule. Tym razem Keira Knightley wcieliła się w postać tytułowej bohaterki, która wiedzie dostatnie życie u boku swojego męża, Aleksieja. Anna Karenina spełniła się jako matka i nudzi ją już rodzinne życie. Nie stroni więc od przyjęć na salonach i towarzyskich spotkań. Pewnego dnia poznaje bogatego i przystojnego hrabiego, Aleksieja Wrońskiego, który jest wojskowym. Między parą od razu zaczyna iskrzyć, a z czasem łącząca ich więź przeradza się w niezwykle burzliwe uczucie. Miłość Anny Kareniny do Aleksego wkrótce doprowadza do katastrofy.

5. „Księżna”, reż. S. Dibb (2008)

Film „Księżna" opowiada o kstrawaganckim życiu księżnej Georgiany Cavendish (Keira Knightley), które zawsze obfitowało w polityczne i miłosne intrygi. Już będąc szesnastolatką wyróżniała się swoją urodą i wrodzonym wdziękiem, dzięki czemu nie mogła narzekać na brak powodzenia u mężczyzn. W pewnym momencie zwróciła nawet uwagę samego księcia Devonshire. Gdy przed księżną stanęła możliwość zawarcia małżeństwa z tym wysoko postawionym człowiekiem, postanowiła odrzucić prawdziwie w niej zakochanego Charlesa Grey’a. Szybko się jednak okazało, że jej wyobrażenia o życiu u boku arystokraty odbiegały mocno od brutalnej rzeczywistości, z którą przyszło jej się zderzyć.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO