Kim jest?

Katie Melua - gruzińska bluesowa piosenkarka. Wiek, wzrost, waga, mąż, Instagram

wikimedia.org

Katie Melua to bardzo znana brytyjsko-gruzińska piosenkarka, autorka tekstów i gitarzystka. Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby singla "Nine Million Bicycles", który swego czasu promowany był we wszystkich rozgłośniach radiowych. Ale jak dobrze znacie samą Katie Meluę? 

Wszystko o: Katie Melua 

Pełne imię i nazwisko: Ketevan Melua 
Pseudonim: Katie Melua 
Data i miejsce urodzenia: 16 września 1984, Kutaisi, ZSRR 
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów 
Partner: James Toseland (2012 - 2020; rozwód)
Dzieci: brak 
Wzrost: 158 cm 
Waga: ok. 51 kg 
Instagram: @katiemeluaofficial

Wczesne życie

Ketevan Melua urodziła się w 1984 roku w Kutaisi, czyli ówczesnym ZSRR, jako córka Amirana i Tamary. Przez pierwsze lata mieszkała w Tbilisi z dziadkami, ale w wieku czterech lat wyjechała z rodziną do Batumi, gdzie jej ojciec pracował jako kardiochirurg. Później osiedliła się z rodziną w Belfaście, a następnie do Sutton w Londynie. Niedługo później czekała kolejna przeprowadzka do Redhill w hrabstwie Surrey, aż w 2008 roku osiadła w Maida Vale w dzielnicy Notting Hill. Swoje dzieciństwo, które spędzała z młodszym bratem, określa jako "bardzo biedne", ponieważ "rodzina nie miała pieniędzy". To z powodu wojny domowej w Gruzji rodzina postanowiła osiedlić się w Belfaście. 


Kariera

Początkowo, w wyniku tego, czego doświadczała jako dziecko, chciała być politykiem albo historykiem. Stało się jednak tak, że w wieku 15 lat za swoją interpretację utworu zespołu Badfinger, zajęła pierwsze miejsce w konkursie muzycznym Stars Up Their Noses. Niedługo później rozpoczęła naukę w szkole artystycznej i szybko wyszło na jaw, jak wielki ma talent. Śpiewała głównie w nurcie jazz i blues. Na początku 2003 roku wydała swój debiutancki album studyjny "Call Off the Search", który okazał się wielkim sukcesem. Nie da się jednak wspomnieć o tym, że prawdziwy przyszedł w momencie "Nine Million Bicycles" oraz "Spider's Web". Do dzisiaj tworzy swoją muzykę, koncertuje, a w 2020 roku wydała płytę "Album No. 8". Na swoim koncie ma m.in. Echo Award czy Goldene Kamera". Dwukrotnie była nominowana do sławnych nagrod Brit Awards. 

Życie prywatne

Przed ukończeniem 21. roku życia miała już trzy obywatelstwa: gruzińskie, radzieckie, a także brytyjskie, które przyjęła w 2005 roku. 18 stycznia 2012 roku poinformowała, że przyjęła zaręczyny Jamesa Toselanda. Para pobrała się jeszcze w tym samym roku, we wrześniu. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu i para rozeszła się w 2020 roku.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO