Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kate Beckinsale - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Kate Beckinsale to brytyjska aktorka, która grała w wielu kinowych hitach. Można było oglądać ją m.in. w "Pearl Harbor", "Underworld" oraz "Van Helsing". Jak dobrze znacie tę utalentowaną aktorkę? 

Wszystko o: Kate Beckinsale 

Pełne imię i nazwisko: Kathrin Romany Beckinsale-Loe 
Data i miejsce urodzenia: 26 lipca 1973, Londyn 
Zawód: aktorka 
Dzieci: Lily Mo Sheen (1999)
Partner: Michael Sheen (rozstanie), Len Wiseman (2004-2016; rozwód) 
Wzrost: 170 cm 
Waga: ok. 52 kg 
Instagram: @katebeckinsale 

Życiorys 

Kate Beckinsale jest córką angielskiego komika i prezenterki BBC i aktorki. W 1979 roku jej ojciec zmarł na zawał serca. Młoda Kate nie mogła poradzić sobie z nową, życiową sytuacją i wpadła w anoreksję. Uczyła się w Godolphin and Latymer School. Jako nastolatka dwukrotnie wygrała konkurs literacki. 


Kariera 

Zadebiutowała w filmie "Pod wiatr". Jej pierwszą znaczącą rolą była postać Hero w filmie "Wiele hałasu o nic". Sławę przyniosła jej rola podporucznik Evelyn Johnson w produkcji "Pearl Harbor". Po tym filmie udało jej się dostać kolejne, znaczące role np. w "Van Helsing" czy "Underworld". W 2004 roku pojawiła się również w "Aviatorze". 

Życie prywatne 

Była związana z Michaelem Sheenem, z którym ma córkę, urodzoną w 1999 roku - Lily Mo Sheen. Siedmioletni związek zakończył się na planie "Underworld", gdzie Beckinsale poznała Lena Wisemana, dla którego odeszła od Sheena. Byli małżeństwem od 2004 do 2016 roku, aż się rozwiedli. 
Kate Beckinsale – nie tylko „Underworld”. Te filmy z aktorką trzeba zobaczyć!Kate Beckinsale jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich aktorek. Urodziła się w artystycznej rodzinie – jest córką angielskiego komika, Richarda Beckinsale’a i aktorki oraz prezenterki BBC, Judy Loe. Studiowała na wydziale literatury francuskiej i rosyjskiej na Oxfordzie. Już podczas studiów zaczęła interesować się aktorstwem i wkrótce zadebiutowała w telewizyjnym filmie „Pod wiatr” z 1991 roku. Niedługo później zagrała w kolejnej produkcji telewizyjnej „Rachel Dream”. Na pierwszym roku studiów otrzymała rolę w adaptacji komedii „Wiele hałasu o nic” Szekspira, w której wystąpiła u boku takich gwiazd jak Michael Keaton, Keanu Reeves czy Emma Thompson. Jej występ spotkał się z bardzo dobrymi ocenami ze strony krytyków. Pierwszy duży rozgłos przyniosła jej rola w horrorze „Nawiedzony”. Przełom w jej karierze nastąpił z kolei trzy lata później, gdy zagrała w superprodukcji „Pearl Harbor” w reżyserii Michaela Baya. Później otrzymała główną rolę w filmach z serii „Underworld”, z którymi jest obecnie najbardziej utożsamiana.Kate Beckinsale - najlepsze filmy

1. „Underworld”, reż. L. Wiseman (2003)

2. „Pearl Harbor”, reż. M. Bay (2001)

3. „Igraszki losu”, reż. P. Chelsom (2001)

4. „Kontrabanda”, reż. B. Kormákur (2012)

5. „Van Helsing”, reż. S. Sommers (2004)

Osobom, które chcą poznać więcej produkcji z brytyjską gwiazdą, polecamy obejrzeć filmy „Underworld: wojny krwi” oraz „Underworld: Bunt Lykanów”. Zachęcamy również do zapoznania się z filmem „Zamieć”.Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO