Kim jest?

Karolina Gruszka – filmowa Maria Skłodowska-Curie. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Karolina Gruszka to polska aktorka filmowa i teatralna. Popularność zdobyła dzięki występom w takich produkcjach jak „Francuski numer”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Maria Skłodowska-Curie”. Była trzykrotnie nominowana do Orłów i otrzymała Złote Lwy za rolę w filmie „Kochankowie z Marony”. Jest żoną rosyjskiego reżysera. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Karolina Gruszka

Data i miejsce urodzenia: 13 lipca 1980, Warszawa
Zawód: aktorka
Partner: Iwan Wyrypajew
Dzieci: Magdalena (2012)
Wzrost: 175 cm
Waga: 57 kg
Instagram: @karolina_gruszka


Kariera

Karolina Gruszka w 2004 roku ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Na ekranie zadebiutowała jednak o wiele wcześniej – gdy miała dziewięć lat wystąpiła w programie „Dyskoteka Pana Jacka”. Dwa lata później zagrała w filmie Krzysztofa Zanussiego „Chopin na zamku”. Później występowała w kolejnych produkcjach, takich jak „Przedwiośnie”, „Boża podszewka”, „Oficer” czy „Daleko od okna”. W 2006 roku wraz z Janem Fryczem i Robertem Więckiewiczem wystąpiła w komedii „Francuski numer”. W latach 2003-2008 była związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. W ciągu swojej kariery była nominowana do wielu ważnych nagród, w tym trzech Orłów – za role w filmach „Kochankowie z Marony”, „Pani z przedszkola”, „Ach śpij kochanie” i „Maria Skłodowska-Curie”. Za kreację w tym pierwszym filmie otrzymała Złote Lwy.

Życie prywatne

Mężem aktorki jest rosyjski reżyser Iwan Wyrypajew. W 2012 roku na świat przyszła ich córka, Magdalena. Karolina Gruszka jest zadeklarowaną wegetarianką.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO