Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Karol Strasburger - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Karol Strasburger jest polskim aktorem teatralnym i filmowym, a także prezenterem telewizyjnym. Od lat pełni rolę prowadzącego program rozrywkowy „Familiada” emitowany przez telewizję TVP2. Znany jest również z takich produkcji jak „Noce i dnie”, „Kolumbowie, „Polskie drogi” i „Klan”. Niedawno powitał na świecie swoje pierwsze dziecko. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Karol Strasburger

Pełne imię i nazwisko: Karol Edward Strasburger
Data i miejsce urodzenia: 2 lipca 1947, Warszawa
Zawód: aktor, prezenter
Partner: Barbara Burska, Irena Morcińczyk (1981-2013), Małgorzata Weremczuk (2019-)
Dzieci: Laura (2019)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @karolstrasburger.official


Kariera

Karol Strasburger w 1971 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na małym ekranie zadebiutował rok wcześniej w serialu „Kolumbowie”. Po ukończeniu nauki związał się z warszawskim Teatrem Dramatycznym, w którym pracował do połowy lat osiemdziesiątych. W międzyczasie występował w licznych produkcjach filmowych i telewizyjnych, takich jak „Kłopotliwy gość”, „Agent nr 1”, „Czarne chmury” czy „Karino”. W 1975 roku otrzymał rolę Józefa Toliboskiego w serialu „Noce i dnie”. Rok później wcielił się w postać Władysława Niwińskiego w serialu „Polskie drogi”. Aktor występował też między innymi w takich produkcjach jak „Wielki Szu”, „Umarłem, aby żyć”, „Chichot Pana Boga”, „Panny i wdowy”, „Klan” i „Pierwsza miłość”. W 1997 roku został prowadzącym teleturnieju „Familiada” emitowanego na antenie TVP2.

Życie prywatne

Strasburger był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była aktorka Barbara Burska, z którą ostatecznie się rozwiódł. W 1981 roku ożenił się z Ireną Morcińczyk, która zmarła w 2013 roku. W 2019 roku poślubił Małgorzatę Weremczuk. W tym samym roku urodziła się ich córka, Laura.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO