Kim jest?

Kamil Durczok – były gospodarz programu „Durczokracja”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

AKPA

Kamil Durczok jest polskim dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Początkowo był związany z Telewizją Polską, a później z TVN. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym i prowadzącym „Faktów”. Był również wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, a także gospodarzem programu „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” Polsat News. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Kamil Durczok

Pełne imię i nazwisko: Kamil Sebastian Durczok
Data i miejsce urodzenia: 6 marca 1968, Katowice
Zawód: dziennikarz
Partner: Marianna Dufek (1995-2017), Julia Oleś (2017-2019)
Dzieci: Kamil Durczok Jr. (1997)
Wzrost: 175 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @kamil_durczok


Kariera

Kamil Durczok studiował prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Początkowo współtworzył program Studenckiego Radia EGIDA. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 roku w Radiu Katowice. Gdy miał 24 lata został dyrektorem i redaktorem naczelnym radia TOP FM. W latach 1993-2006 pracował w TVP. Początkowo współpracował z TVP Katowice, gdzie przeprowadzał wywiady z politykami w programie „Obserwatorium”. Później był prowadzącym „Aktualności”. Wkrótce został prezenterem głównego wydania „Wiadomości”. Prowadził również takie programy jak „Forum”, „Gość Jedynki” czy „Debata”. W latach 2003-2005 współpracował z Radiową Trójką, gdzie był jednym z gospodarzy „Salonu politycznego Trójki”. Współprowadził też audycję „Kontrwywiad RMF FM”. W 2006 roku rozpoczął współpracę z TVN i został prowadzącym „Faktów”, a później też „Faktów po Faktach”. W 2015 roku zakończył współpracę ze stacją i rok później związał się z Polsat News, gdzie prowadził program „Brutalna prawda, Durczok ujawnia”, przemianowany później na „Durczokracja”.

Życie prywatne

Dziennikarz w 1995 roku ożenił się z Marianną Dufek, z którą ma syna Kamila Durczoka Jr. (ur. 1997). W 2017 roku para rozwiodła się i Durczok zaczął się spotykać z Julią Oleś. Związek ten ostatecznie zakończył się w 2019 roku. W tym samym roku Kamil Durczok spowodował kolizję samochodową znajdując się pod wpływem alkoholu – sąd zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO