Kim jest?

Juliusz Machulski – reżyser komedii Vabank. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Juliusz Machulski jest polskim reżyserem, producentem filmowym, aktorem, scenarzystą oraz dramaturgiem. Jest twórcą jednych z najpopularniejszych polskich komedii, takich jak „Kiler”, „Vabank”, „Seksmisja” czy „Vinci”. Był wielokrotnie nominowany do Orła i jest laureatem Złotych Lwów oraz Złotych Kaczek. Od 1998 jego gwiazda znajduje się w łódzkiej Alei Gwiazd. Został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2011) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2014). Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Juliusz Machulski

Pełne imię i nazwisko: Juliusz Jan Machulski
Data i miejsce urodzenia: 10 marca 1955, Olsztyn
Zawód: reżyser, scenarzysta, producent filmowy
Partner: Bożena Stryjkówna (rozwód), Liza Machulska (rozwód), Ewa Machulska (obecnie)
Dzieci: Maria Machulska-Le Méné
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Juliusz Machulski w latach 19731974 studiował na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie na Wydziale Reżyserii Filmowej w PWSFTviT w Łodzi, który ukończył w 1980 roku. Rok później nakręcił swój pierwszy film „Vabank”, w którym zagrał jego ojciec, Jan Machulski i który odniósł duży sukces. Dwa lata później zrealizował komedię „Seksmisja” z udziałem Olgierda Łukaszewicza i Jerzego Stuhra, która również stała się kinowym przebojem. W ciągu kolejnych lat wyreżyserował takie produkcje jak „Vabank II, czyli riposta” (1984), „Kingsajz” (1987) i „Deja vu” (1990). W latach 90. skupił się głównie na realizacji komedii sensacyjnych, takich jak „V.I.P. (1991), „Girl Guide” (1995), „Kiler” (1997) czy „Kiler-ów 2-óch” (1999). Wyjątek stanowił m.in. film historyczny „Szwadron” z 1992 roku. W 2000 roku Machulski był po raz pierwszy nominowany do Orła za wyprodukowanie filmów „Tydzień z życia mężczyzny” i Dług”. Po raz drugi do tej statuetki był nominowany w 2005 roku za reżyserię oraz scenariusz do filmu „Vinci”. W 2011 roku dołączył do Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Życie prywatne

Filmowiec jest synem aktorów Jana Machulskiego i Haliny Machulskiej. Obecnie jego żoną jest kostiumolog Ewa Machulska. Wcześniej był związany kolejno z Bożeną Stryjkówną i Lizą Machulską. Ma córkę, Marię Machulską-Le Méné.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO