Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Juliusz Machulski życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Juliusz Machulski jest polskim reżyserem, producentem filmowym, aktorem, scenarzystą oraz dramaturgiem. Jest twórcą jednych z najpopularniejszych polskich komedii, takich jak „Kiler”, „Vabank”, „Seksmisja” czy „Vinci”. Był wielokrotnie nominowany do Orła i jest laureatem Złotych Lwów oraz Złotych Kaczek. Od 1998 jego gwiazda znajduje się w łódzkiej Alei Gwiazd. Został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2011) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2014). Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Juliusz Machulski

Pełne imię i nazwisko: Juliusz Jan Machulski
Data i miejsce urodzenia: 10 marca 1955, Olsztyn
Zawód: reżyser, scenarzysta, producent filmowy
Partner: Bożena Stryjkówna (rozwód), Liza Machulska (rozwód), Ewa Machulska (obecnie)
Dzieci: Maria Machulska-Le Méné
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Juliusz Machulski w latach 1973–1974 studiował na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie na Wydziale Reżyserii Filmowej w PWSFTviT w Łodzi, który ukończył w 1980 roku. Rok później nakręcił swój pierwszy film „Vabank”, w którym zagrał jego ojciec, Jan Machulski i który odniósł duży sukces. Dwa lata później zrealizował komedię „Seksmisja” z udziałem Olgierda Łukaszewicza i Jerzego Stuhra, która również stała się kinowym przebojem. W ciągu kolejnych lat wyreżyserował takie produkcje jak „Vabank II, czyli riposta” (1984), „Kingsajz” (1987) i „Deja vu” (1990). W latach 90. skupił się głównie na realizacji komedii sensacyjnych, takich jak „V.I.P. (1991), „Girl Guide” (1995), „Kiler” (1997) czy „Kiler-ów 2-óch” (1999). Wyjątek stanowił m.in. film historyczny „Szwadron” z 1992 roku. W 2000 roku Machulski był po raz pierwszy nominowany do Orła za wyprodukowanie filmów „Tydzień z życia mężczyzny” i Dług”. Po raz drugi do tej statuetki był nominowany w 2005 roku za reżyserię oraz scenariusz do filmu „Vinci”. W 2011 roku dołączył do Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Życie prywatne

Filmowiec jest synem aktorów Jana Machulskiego i Haliny Machulskiej. Obecnie jego żoną jest kostiumolog Ewa Machulska. Wcześniej był związany kolejno z Bożeną Stryjkówną i Lizą Machulską. Ma córkę, Marię Machulską-Le Méné.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO