Kim jest?

Josko Gvardiol - chorwacki talent. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikipedia / CC license

Josko Gvardiol to chorwacki piłkarz, który urodził się 23 stycznia 2002 roku w Zagrzebiu. Występuje on na pozycji środkowego obrońcy w reprezentacji Chorwacji i niemieckim klubie RB Lipsk.

Wszystko o: Josko Gvardiol

Pełne imię i nazwisko: Josko Gvardiol
Data i miejsce urodzenia: 23 stycznia 2002 / Zagrzeb
Zawód: piłkarz (obrońca)
Dzieci: brak danych
Partnerka: brak danych
Wzrost: 185 cm
Waga: ok. 80 kg
Instagram: @josko_gvardiol


Kariera

Pierwszymi klubami w karierze Gvardiola były NK Trešnjevka i Dinamo Zagrzeb - to tam stawiał pierwsze piłkarskie kroki i to właśnie w Dinamie rozpoczął zawodową karierę. W barwach klubu z Zagrzebia dwukrotnie sięgał po Mistrzostwo Chorwacji i wygrał Puchar Chorwacji. Dobre występy przełożyły się na zainteresowanie większych klubów i w 2021 roku Gvardiol trafił do niemieckiego RB Lipsk. W barwach niemieckiego klubu udało mu się sięgnąć po Puchar Niemiec za sezon 2021/2022. 2021 to także rok debiutu młodego obrońcy w reprezentacji Chorwacji (wcześniej występował w drużynach młodzieżowych). Obecnie przez portal Transfermarkt wyceniany jest na około 35 milionów euro.

Życie prywatne

O życiu prywatnym młodego chorwackiego stopera wiemy bardzo niewiele. Wszystko wskazuje na to, że obecnie jest on singlem i skupia się na sportowej karierze.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO