Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Joseph Gordon-Levitt. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

"Looper - Pętla czasu"/Materiały prasowe

Joseph Gordon-Levitt to amerykański aktor filmowy i telewizyjny, który znany jest m.in. ze swojej roli w "500 dni miłości". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Joseph Gordon-Levitt 

Pełne imię i nazwisko: Joseph Leonard Gordon-Levitt 
Data i miejsce urodzenia: 17 lutego 1981, Los Angeles 
Zawód: aktor 
Partnerka: Tasha McCauley (żona 2014-obecnie)
Dzieci: syn (2015)
Wzrost: 176 cm
Waga: ok. 70 kg 
Instagram: @hitrecordjoe

Wczesne lata 

Miał starszego brata Daniela, z którym się wychowywał (jego brat zmarł w 2010 roku). Jako czterolatek grał Stracha na wróble w inscenizacji "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Mając sześć lat śpiewał w dziecięcym zespole muzycznym. Zaczynał od reklam telewizyjnych i szkolnych przedstawieniach. Ukończył Van Nuys High School w Van Nuys i School Of General Studies przy Columbia University na Manhattanie. W latach 2000-2004 studiował historię, literaturę i francuską poezję na Uniwersytecie Columbia, ale nie ukończył studiów. 


Kariera 

Zadebiutował w wieku siedmiu lat w produkcji "Obcy na mojej ziemi". Z kolei na wielkim ekranie zadebiutował w 1992 roku w "Beethovenie" i dramacie "Rzeka życia". Najbardziej znany ze swojej roli w filmie "500 dni miłości", ale grał również w takich produkcjach jak "Incepcja", "Snowden" czy "Wzór". 

Życie prywatne 

20 grudnia 2014 roku wziął ślub z Tashą McCauley. Para doczekała się, w 2015 roku, syna. 


Joseph Gordon-Levitt – najlepsze filmy i seriale 

Joseph Gordon-Levitt jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów młodego pokolenia. Na scenie zadebiutował już w wieku czterech lat w inscenizacji „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Później występował w szkolnych spektaklach i reklamach telewizyjnych. Karierę rozpoczął w 1988 roku, gdy otrzymał rolę w telewizyjnym westernie „Obcy na mojej ziemi” z Tommym Lee Jonesem. Wkrótce zaczął występować w kolejnych produkcjach telewizyjnych, takich jak „Więzi krwi” czy „Koleje losu”. Na dużym ekranie zadebiutował w 1992 roku w komedii „Beethowen”. W tym samym roku wystąpił w dramacie „Rzeka życia” z Bradem Pittem, Craigiem Shefferem i Tomem Skerrittem w rolach głównych. Duże uznanie krytyków przyniosła mu późniejsza rola w „Aniołach na boisku”, za którą był nominowany do Saturna. Aktor był dwukrotnie nominowany do Złotego Globu, za występy w filmach „500 dni miłości” i „Pół na pół”. Wybraliśmy kilka, naszym zdaniem najciekawszych produkcji z udziałem Josepha Gordona-Levitta, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

1. „500 dni miłości”, reż. M. Webb (2009)
2. „Incepcja”, reż. C. Nolan (2010)
3. „The Walk. Sięgając chmur”, reż. R. Zemeckis (2015)
4. „Snowden”, reż. O. Stone (2016)
5. „Looper – Pętla czasu”, reż. R. Johnson (2012)

Zachęcamy do obejrzenia również innych świetnych produkcji z udziałem aktora. Warto zobaczyć dramat „Don Jon”, w którym Joseph Gordon-Levitt wystąpił wraz ze Scarlett Johansson i Julianne Moore. Godne uwagi są także filmy „Lincoln” oraz „Zakochana złośnica”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO