Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jonas Gahr Støre kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / CC license 2.0 / FinnishGovernment

Jonas Gahr Støre urodził się 25 sierpnia 1960 w Oslo. Jest norweskim politykiem, dyplomatą i urzędnikiem państwowym. W swojej karierze był między innymi ministrem zdrowia w Norwegii, a obecnie jest premierem tego kraju.

Wszystko o: Jonas Gahr Støre

Pełne imię i nazwisko: Jonas Gahr Støre
Data i miejsce urodzenia: 25 sierpnia 1960 / Oslo
Zawód: polityk
Żona: Marit Slagsvold (od 1988)
Dzieci: Vetle Støre
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @jonasgahrs


Kariera

Jonas Gahr Støre ukończył kurs oficerski w akademii marynarki wojennej Sjøkrigsskolen i nauki polityczne w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu. W swojej karierze był między innymi wykładowcą harvardzkiego projektu negocjacji na Harvard Law School, specjalnym doradcą w urzędzie premiera Norwegii czy ambasadorem delegacji norweskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie. W latach 2005–2012 sprawował funkcję ministra spraw zagranicznych Norwegii, a od 2012 do 2013 był ministrem zdrowia tego kraju. Od 2014 roku przewodzi też Partii Pracy, a od 2021 roku sprawuje funkcję premiera Norwegii.

Życie prywatne

Życie prywatne Jonasa Gahra Støre rzadko jest przedmiotem medialnych doniesień. Wiadomo, że jego żoną od 1988 roku jest Marit Slagsvold, a dzieckiem Vetle Støre. O obecnych aktywnościach i inicjatywach polityka dowiedzieć się można na przykład z jego mediów społecznościowych.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO