Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jonah Hill. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Jonah Hill to amerykański aktor, komik, scenarzysta, reżyser i producent filmowy, który zagrał w takich produkcjach jak "Wilk z Wall Street" czy "21 Jump Street". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Jonah Hill 

Pełne imię i nazwisko: Jonah Hill Feldstein 
Data i miejsce urodzenia: 20 grudnia 1083, Los Angeles 
Zawód: aktor, scenarzysta, producent, reżyser, komik 
Partnerka: Sarah Brady (2021 - obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 170 cm 
Waga: ok. 90 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Los Angeles jako syn Sharon Lyn i Richarda Feldsteina (jego ojciec był księgowym w Guns N'Roses". Ma młodszą siostrę Beanie. Miał także starszego brata Jordana Feldsteina (który zmarł w wieku 40 lat, nagle, z powodu zakrzepicy żył głębokich). Studiował aktorstwo w The New School w Nowym Jorku, a także na Uniwersytecie Kolorado w Boulder, ale nie uzyskał dyplomu. 


Kariera

Zadebiutował w 2004 roku w filmie "Jak być sobą". Zagrał w, dzisiaj już kultowych, filmach, takich jak "Wilk z Wall Street", "Moneyball", "21 Jump Street" czy "Allen Gregory". Ostatni raz pojawił się w produkcji "Nie patrz w górę" w 2001 roku. 

Życie prywatne 

Spotykał się m.in. z Brooke Glazer, Isabelle McNally, Erin Galpern, Gianną Santos, a od 2021 pozostaje w związku z Sarah Brady (III). 


Jonah Hill - najlepsze filmy i seriale 

Jonah Hill jest obecnie jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów i twórców filmowych młodego pokolenia. Co ciekawe, studiował dramat w The New School w Nowym Jorku, gdzie jego wykładowcą był Dustin Hoffman. Na dużym ekranie zadebiutował w 2004 roku, gdy zagrał postać Breta Hootena w komediodramacie „Jak być sobą” Davida O. Russella. Wkrótce zaczął występować w coraz większych hollywoodzkich produkcjach. Największą popularność przyniosły mu szczególnie role w filmach komediowych, takich jak „Supersamiec”, „Wpadka”, „Idol z piekła rodem” czy „21 Jump Street”. Do jego największych sukcesów należy występ w dramacie „Moneyball” z Bradem Pittem, w którym wcielił się w postać ekonomisty Petera Branda. Za stworzoną w filmie kreację był w 2012 roku nominowany do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. Po raz drugi do tej statuetki był nominowany w 2014 roku za drugoplanową rolę w „Wilku z Wall Street”, w którym wystąpił u boku Leonardo DiCaprio. Hill był również dwukrotnie nominowany do Złotego Globu.

1. „Wilk z Wall Street”, reż. M. Scorsese (2013)
2. „21 Jump Street”, reż. P. Lord / C. Miller (2012)
3. „Moneyball”, reż. B. Miller (2011)
4. „Rekiny wojny”, reż. T. Phillips (2016)
5. „22 Jump Street”, reż. P. Lord / C. Miller (2014)

Zachęcamy do obejrzenia kolejnych świetnych produkcji z udziałem amerykańskiego aktora, takich jak „To już jest koniec” czy „Django”. Warto również zobaczyć zabawną komedię „Ave, Cezar!”, w której Hill wystąpił u boku George’a Clooneya.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO