Kim jest?

John Legend – zdobywca Oscara za utwór Glory. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/J G/CC BY 2.0

John Legend jest amerykańskim piosenkarzem, kompozytorem i muzykiem. Do jego najbardziej znanych utworów należą między innymi „All of Me”, „Love Me Now”, „Tonight (Best You Ever Had)” i „Conversations in the Dark”. W 2015 roku otrzymał Oscara za piosenkę „Glory”. Wystąpił w filmie „La La Land”. Jest związany z popularną modelką, Chrissy Teigen. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: John Legend

Pełne imię i nazwisko: John Stephens
Data i miejsce urodzenia: 28 grudnia 1978, Springfield, USA
Zawód: muzyk, piosenkarz
Partner: Chrissy Teigen (2013-)
Dzieci: Luna (2016), Miles (2018)
Wzrost: 175 cm
Waga: 87 kg
Instagram: @johnlegend


Kariera

John Legend w wieku 4 lat rozpoczął naukę gry na pianinie. Później śpiewał w chórze dziecięcym. Podczas studiów na uniwersytecie w Pensylwanii przewodził zespołowi śpiewającemu a capella Counterparts. Wkrótce poznał kuzyna swojego współlokatora, Kanye Westa, z którym nawiązał współpracę. Muzyk podpisał kontrakt z wytwórnią rapera G.O.O.D. Music i w 2004 roku pojawił się w chórkach na jego płycie „The College Dropout”, a także wydał swój debiutancki album „Get Lifted”. Krążek powstał we współpracy z Westem oraz Snoop Doggiem. W tym czasie Legend zagrał również na pianinie w piosenkach „You Don’t Know My Name” Alicii Keys, „Like that” The Black Eyed Peas i „Everything is Everything” Lauryn Hill. Następnie nagrał albumy „Once Again” (2006), „Evolver” (2008) i „Wake Up!” (2010). W 2013 roku pojawił się krążek „Love in the Future” z przebojem „All of Me”. W 2015 roku piosenkarz otrzymał Oscara za utwór „Glory” wykorzystany w ścieżce dźwiękowej filmu „Selma”. W 2016 roku wydał płytę „Darkness and Light” i zagrał w filmie „La La Land”. Trzy lata później został trenerem w 16. edycji programu „The Voice”.

Życie prywatne

Muzyk w 2013 roku poślubił modelkę Chrissy Teigen, z którą ma dwoje dzieci – córkę Lunę (ur. 2016) i syna Milesa (ur. 2018).

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO