Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

John Cusack. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

"1408"/Materiały prasowe

John Cusack to niezwykle popularny aktor amerykański, który zajmuje się także pisaniem scenariuszy, a także produkcją filmów. Zobaczcie, jak dobrze go znacie również poza jego rolami. 

Wszystko o: John Cusack 

Pełne imię i nazwisko: John Paul Cusack 
Data i miejsce urodzenia: 28 czerwca 1966, Evanston, Illinois, USA 
Zawód: aktor, scenarzysta, producent filmowy 
Partnerka: obecnie brak 
Dzieci: brak 
Wzrost: 187 cm 
Waga: ok. 83 kg 
Instagram: @johncusack

Wczesne lata 

Urodził się jako czwarte z pięciorga dzieci reżysera filmów dokumentalnych Ducka Cusacka i nauczycielki matematyki i aktywistki politycznej Nancy Cusack. Ma trzy siostry - dwie starsze, Ann i Joan, a także młodszą Susie i młodszego brata Billa. Już jako dziecko występował w szkolnych przedstawieniach i reklamach. Uczył się w Evanston Township High School w Evanston, a także na Uniwersytecie Nowojorskim na Manhattanie. 


Kariera 

Kiedy miał 17 lat zadebiutował w komediodramacie "Klasa". Rozgłos zyskał dzięki komedii romantycznej "Szesnaście świeczek". Na swoim koncie ma wiele ważnych, bardzo wyrazistych ról np. w produkcjach takich jak "Szalone lato", "Barwy prawdy", "Jutro będzie futro" czy "Zimne dranie". 

Życie prywatne 

Spotykał się z wieloma kobietami, między innymi z Gabrielą Spanic, Giną Gershon, Umą Thurman, Alison Eastwood, Meg Ryan czy Jennifer Love Hewitt. Obecnie jest singlem. Nie ma dzieci. 


John Cusack - najlepsze filmy i seriale

John Cusack jest amerykańskim aktorem, scenarzystą i producentem filmowym, który karierę rozpoczął już we wczesnej młodości. Jako nastolatek występował w lokalnych przedstawieniach i reklamach telewizyjnych. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1983 roku w komediodramacie „Klasa”. Niedługo później założył zespół teatralny New Criminals Theatre Company, dla którego wyreżyserował cztery sztuki. Pierwszy duży rozgłos przyniosła mu rola w filmie „Szesnaście świeczek” z 1984 roku. Wkrótce stał się gwiazdą innych filmów dla młodzieży, takich jak „Lepiej umrzeć” (1985), „Szalone lato” (1986) czy „Nic nie mów” (1989). Otworzyły mu one drzwi do udziału w największych hollywoodzkich produkcjach. Jednym z ważniejszych sukcesów aktora okazał się występ w filmie „Przeboje i podboje”, za który otrzymał w 2001 roku Złoty Glob. Przedstawiamy kilka produkcji z udziałem Johna Cusacka, które zdecydowanie warto obejrzeć:

1. „Przeboje i podboje”, reż. S. Frears (2000)

Film „Przeboje i podboje” przedstawia historię Roba Gordona (John Cusack), który prowadzi niewielki sklep muzyczny w Chicago. Czas oczekiwania na niezbyt często pojawiających się klientów wypełnia słuchaniem muzyki oraz pogawędkami ze swoimi dwoma pracownikami – pogodnym Dickiem i snobistycznym Barrym. Sytuacja sklepu wygląda coraz gorzej, nie mówiąc już o osobistych problemach Roba – po wielu latach związku porzuca go narzeczona Laura. Młody mężczyzna wpada w głęboką depresję. Wkrótce zaczyna sobie uświadamiać, że nigdy nie potrafił stworzyć udanej relacji z żadną kobietą. Rob będzie musiał zmierzyć się ze swoją niedojrzałością, a także brakiem wiary we własne możliwości.

2. „1408”, reż. M. Håfström (2007)

Oparty na opowiadaniu Stephena Kinga film „1408” opowiada o znanym pisarzu Mike’u Enslinie (John Cusack), który zajmuje się podważaniem obecności zjawisk paranormalnych w najbardziej nawiedzanych budynkach na świecie. Żeby zdobyć materiały do kolejnej książki, tym razem pisarz postanawia wynająć pokój o numerze 1408 mieszczący się w jednym z nowojorskich hoteli. Krążą o nim legendy, że jego mieszkańcy nigdy nie wychodzili z niego żywi. Dyrektor hotelu od razu ostrzega Mike’a przed grożącym niebezpieczeństwem. Niezrażony mężczyzna realizuje jednak swój cel i spędza noc w owianym złą sławą pokoju. Wkrótce się przekona, że niektóre pogłoski były prawdziwe.

3. „Polowanie na łowcę”, reż. S. Walker (2013)

„Polowanie na łowcę” to opowieść o Robercie Hansenie (John Cusack), który uwielbia polowania. Od lat realizuje swoją pasję, która jednak nieco odbiega od tego, czym zajmują się inni myśliwi – na swoje ofiary wybiera bowiem młode i ładne kobiety. Porywa je, wywozi do lasów Alaski, a następnie wypuszcza i rozpoczyna swoje łowy. Pewnego dnia jego rozrywka przyjmuje nieoczekiwany obrót – jednej niedoszłej ofierze, 17-letniej Cindy, udaje się uciec. Ponieważ jest prostytutką, policja nie traktuje poważnie jej zeznań. Zrozpaczona dziewczyna znajduje wsparcie jedynie w detektywie Jacku Halcombe. Wspólnie z nim rozpocznie poszukiwania swojego oprawcy.

4. „Igraszki losu”, reż. P. Chelsom (2001)

Akcja „Igraszek losu” rozpoczyna się niedługo przed Bożym Narodzeniem. Pewnego grudniowego dnia podczas robienia świątecznych zakupów przypadkiem poznają się Jonathan (John Cusack) i Sara. Od razu powstaje między nimi chemia i postanawiają spędzić ze sobą wieczór. Gdy już muszą się rozstać, postanawiają wymienić się numerami telefonów, żeby ponownie się spotkać. Sara zapisuje swój numer na banknocie, a John na książce. Roztargniony mężczyzna pomyłkowo wydaje pieniądz w sklepie i traci szansę na nawiązanie kontaktu z piękną dziewczyną. Po latach los znowu sprawi, że się ze sobą spotkają. Czy stara miłość przetrwa próbę czasu?

5. „Tożsamość”, reż. J. Mangold (2003)

Thriller „Tożsamość” opowiada o wydarzeniach z pewnej burzliwej, deszczowej nocy. W przydrożnym motelu przypadkiem spotyka się ze sobą grupa dziesięciu obcych sobie osób: kierowca limuzyny (John Cusack), policjant z eskortowanym zabójcą, podstarzała gwiazda telewizji, prostytutka, i rodzina przechodząca kryzys. Wszyscy chowają się przed burzą w hotelu prowadzonym przez nocnego stróża. Wkrótce na jego terenie zaczynają dziać się straszne rzeczy – dochodzi do serii niewyjaśnionych morderstw. Bohaterowie w końcu zdają sobie sprawę, że żeby przeżyć, muszą odkryć prawdę na temat tego, dlaczego wszyscy razem znaleźli się w tym samym czasie w jednym miejscu.

Widzieliście już wszystkie filmy z naszej listy? Polecamy obejrzeć inną produkcję z udziałem Johna Cusacka, „Cienką czerwoną linię”. Niemałych emocji dostarczą wam także takie filmy jak „Punisher. Strefa wojny” czy „Ostatni taniec pana T”.

Może zainteresują Cię także:



Dodaj komentarz

Przepisz kod



 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO