Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Joanna Kulig - kim jest? Mąż, dzieci, Instagram, wiek, wzrost, waga, kariera

AKPA

Joanna Kulig wielu osobom będzie kojarzyła się jako twarda, ale zakręcona, matka z serialu „O mnie się nie martw”. Ma na swoim koncie jednak niesamowitą rolę w filmie „Zimna wojna”. Nie wszyscy wiedzą, że Kulig ma wspaniały głos, co próbowała wykorzystać, chwilę przed tym, jak została aktorką…

Wszystko o: Joanna Kulig

Data i miejsce urodzenia: 24 czerwca 1982, Krynica-Zdrój
Zawód: aktorka, piosenkarka
Mąż: Maciej Bochniak (mąż od 2009 – obecnie)
Dzieci: Jan (2019)
Wzrost: 157 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @joannakulig_official

Wykształcenie 

Joanna Kulig chodziła do Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. Ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Krynicy-Zdroju, w klasie fortepianu. Później skończyła także klasę śpiewu solowego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie. Jest także absolwentką PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, które ukończyła ze specjalizacją wokalno – estradową.


Kariera

Nikogo nie powinno dziwić, patrząc na to jakie szkoły ukończyła Kulig, że wzięła w 1998 roku udział w programie „Szansa na sukces”, gdzie zaśpiewała „Między ciszą a ciszą” Grzegorza Turnaua, a odcinek wygrała. W koncercie finałowym zajęła zaś trzecie miejsce. Nikt jeszcze wtedy nie wiedział, że zobaczymy ją na wielkim i małym ekranie.

Na swoim koncie Kulig ma role w takich filmach i serialach jak „O mnie się nie martw”, „7 uczuć” czy „Kler”. Największą popularność przyniosła jej, bez wątpienia, drugoplanowa rola w filmie „Sponsoring”, zapamiętano ją z filmu „Ida”, a cały świat wzdychał do niej po premierze „Zimnej wojny”.
W 2019 roku odebrała nagrodę Paszport „Polityki” 2018 w kategorii FILM za to, w jaki sposób zagrała Zulę Lichoń w filmie „Zimna wojna”.

Życie prywatne

O jej życiu prywatnym wiemy tyle, ile zechciała o sobie powiedzieć. Jest z rodziny, która ma dośc artystyczne tradycje. Ma czworo rodzeństwa, a jedną z jej sióstr jest Justyna Schneider – również aktorka (zagrała w filmie „Los Numeros”, grała także w serialu „Zakochani po uszy”).

Jej mężem jest reżyser i scenarzysta – Maciej Bochniak (pobrali się w 2009 roku). W 2019 roku w USA na świat przyszedł ich syn – Jan.
Joanna Kulig - poznajcie jej najlepsze roleJoanna Kulig to polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Dwukrotna laureatka Orła za drugoplanową rolę w filmie „Sponsoring”, a także pierwszoplanową rolę w filmie „Zimna wojna”. Ukończyła, w 2007 roku, PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jest również niezwykle utalentowana wokalnie, co udowodniła między innymi w „Szansie na sukces”. Największą popularność przyniosła jej rola w „O mnie się nie martw”, gdzie wcielała się w postać Igi Małeckiej. Wybraliśmy najlepsze produkcje, w których zagrała Kulig. 

 Joanna Kulig - najlepsze role 

1. „Zimna wojna”, reż. P. Pawlikowski (2018)
2. „Sponsoring”, reż. M. Szumowska (2011)
3. „The Eddy”, reż. D. Chazelle i inni (2020)
4. „O mnie się nie martw”, reż. F. Zylber (2014)
5. „Kler”, reż. W. Smażowski (2018) 

Niedawno aktorkę można było oglądać również w takich filmach jak „Safe Inside” czy „Ja teraz kłamię”. Na pewno jeszcze nie raz zobaczymy ją zarówno na dużym, jak i małym ekranie i tego jej bardzo życzymy, bo jest niezwykle utalentowaną aktorką i uzdolnioną wokalistką. Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO