Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jim Carrey życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Jim Carrey to kanadyjsko-amerykański aktor i twórca filmowy. Największą popularność przyniosły mu role w licznych komediach, takich jak „Ace Ventura: Psi Detektyw”, „Maska”, „Głupi i głupszy”, „Kłamca, kłamca” czy „Bruce Wszechmogący”. Był nominowany do wielu prestiżowych nagród i jest laureatem dwóch Złotych Globów. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Jim Carrey

Pełne imię i nazwisko: James Eugene Redmond Carrey
Data i miejsce urodzenia: 17 stycznia 1962, Newmarket, Kanada
Zawód: aktor, producent, scenarzysta
Partner: Melissa Womer (1987-1995), Lauren Holly (1996-1997)
Dzieci: Jane Carrey (1987)
Wzrost: 188 cm
Waga: 82 kg
Instagram: brak


Kariera

Jim Carrey w wieku 15 lat zaczął występować jako komik w nocnym klubie Yuk Yuk w Toronto. Na początku lat 80. pojawiał się w programach „The Tonight Show” i „Saturday Night Live”. Wkrótce zaczął występować w kanadyjskich filmach telewizyjnych, takich jak „Przedstawiamy… Janet” czy „Miedziana góra”. Występował również w serialu „The Duck Factory” oraz w programie „Ulica Sezamkowa”. Wkrótce zaczął otrzymywać role w coraz większych produkcjach filmowych, takich jak „Peggy Sue wyszła za mąż” Francisa Forda Coppoli czy „Pula śmierci”. W 1994 roku wystąpił w komediach „Ace Ventura: Psi detektyw” i „Maska”, które przyniosły mu międzynarodową sławę. Za występ w tym drugim filmie był nominowany do Złotego Globu. Tę statuetkę otrzymał w 1999 roku za rolę w  filmie „Truman Show” oraz w 2000 roku za występ w „Człowieku z księżyca”.

Życie prywatne

Aktor w 1987 roku ożenił się z Melissą Womer, z którą ma córkę Jane Erin (ur. 1987). W 1995 roku rozwiódł się z nią i rok później poślubił aktorkę Lauren Holly, którą poznał w 1994 roku na planie filmu „Głupi i głupszy”. To małżeństwo również zakończyło się rozwodem, który został sfinalizowany w 1997 roku. W kolejnych latach Carrey spotykał się między innymi z Renée Zellweger i Jenny McCarthy. W latach 2012-2013 i w 2015 roku był związany z makijażystką Cathoriną White, która kilka dni po zakończeniu ich związku w 2015 roku popełniła samobójstwo.
Jim Carrey – najlepsze filmy z aktorem, które rozbawią was do łez!Jim Carrey to aktor, który swoją grą od lat bawi widzów na całym świecie. Pierwsze kroki w show-biznesie zaczął stawiać w programach „The Tonight Show" i „Saturday Nighr Live". Wkrótce zaczął występować w licznych serialach i filmach telewizyjnych oraz w „Ulicy sezamkowej”. Na wielkim ekranie zadebiutował w filmie „Kto pierwszy, ten lepszy” z 1984 roku. Pierwszy duży rozgłos przyniosła mu z kolei komedia „Ace Ventura: Psi detektyw” z 1994 roku, w której wcielił się w rolę głównego bohatera. Drugim ważnym występem w jego karierze była główna rola w filmie „Maska” z 1994 roku, która przyniosła mu nominację do Złotego Globu. Tę statuetkę otrzymał wkrótce za kreację w „Truman Show” oraz w filmie „Człowiek z księżyca”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Jima Carreya, które po prostu trzeba obejrzeć:

1. „Ace Ventura: Psi detektyw”, reż. T. Shadyac (1994)

Film „Ace Ventura: Psi detektyw” przedstawia historię tytułowego bohatera, który jest mocno zakręconym miłośnikiem zwierząt i pracuje jako detektyw szukający zaginionych pupili. Pewnego dnia, tuż przed najważniejszymi w roku rozgrywkami futbolowymi, zostaje porwany delfin Śnieżynek, który jest maskotką drużyny piłkarskiej Miami Dolphins. Ace Ventura zostaje wezwany na pomoc w roli specjalisty od trudnych przypadków. Szalony detektyw rozpoczyna śledztwo. Wkrótce bez śladu przepada także jeden z najważniejszych zawodników, Dan Marino. Sprawa robi się coraz bardziej poważna i zagmatwana. Jednak nic nie stanie na przeszkodzie psiemu detektywowi, który przy pomocy swoich wiernych zwierząt wytropi każdego złoczyńcę.2. „Maska”, reż. C. Russell (1994)

„Maska” przedstawia historię Stanleya Ipkissa (w tej roli Jim Carrey), który jest nieśmiałym urzędnikiem bankowym wiodącym zwyczajne życie. Wywraca się ono jednak do góry nogami w dniu, gdy przypadkiem odnajduje starą i mocno zniszczoną maskę. Gdy ją zakłada, zmienia się nie do poznania – od wyglądu po osobowość. Z miłego młodego mężczyzny staje się szalonym i niezniszczalnym komiksowym superbohaterem o zielonej twarzy. Od tej pory nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W swojej nowej przebojowej postaci wyruszy w miasto, w którym narobi niezłego zamieszania.

3. „Truman Show”, reż. P. Weir (1998)

Film „Truman Show” przedstawia losy Trumana Burbanka (Jim Carrey), który mieszka w uroczym miasteczku nad morzem i wiedzie zwyczajne, ale szczęśliwe życie u boku swojej żony. Wszystko, co kiedykolwiek osiągnął, przyszło mu bez większego wysiłku. Trumanowi jednak ciągle towarzyszy poczucie, że jest obserwowany. Okazuje się, że wcale się nie myli – przez całe życie nieświadomie jest gwiazdą wielkiego spektaklu telewizyjnego, w którym każdy jego ruch śledzą tysiące ukrytych kamer. Wkrótce Truman zaczyna odkrywać prawdę o otaczającej go rzeczywistości. Poznanie pewnych faktów będzie wyjątkowo bolesnym doświadczeniem.4. „Bruce Wszechmogący”, reż. T. Shadyac (2003)

W filmie „Bruce Wszechmogący” Jim Carrey wcielił się w rolę Bruce’a Nolana, który jest reporterem lokalnej telewizji w Buffalo. Chociaż wiedzie mu się dobrze i ma kochającą dziewczynę, wcale nie docenia swojego życia. Po pewnym bardzo nieudanym dniu w pracy Bruce ma pretensje do Boga o to, że zrujnował mu życie i źle zarządza światem. Bóg postanawia odpowiedzieć na jego wołania i przychodzi do Bruce’a. Na pewien czas obdarza go mocą, którą sam posiada. Zachęca Bruce'a żeby sprawdził, czy lepiej niż on będzie rządzić otaczającą go rzeczywistością.

5. „Jestem na tak”, reż. P. Reed (2008)

„Jestem na tak” opowiada o losach Carla Allena (Jim Carrey), który właśnie rozpacza po odejściu żony. Powoli zaczyna popadać w zgorzknienie i unika wszelkich kontaktów z ludźmi. Zdaje się, że już nic go nie wyciągnie z dołka. Pewnego dnia jednak spotyka dawno niewidzianego kolegę, który zaprasza go do udziału w spotkaniu stowarzyszenia „Jestem na tak”. Podczas grupowej sesji Carl zostaje właściwie zmuszony do zaakceptowania wszystkiego, co tylko przyniesie mu los. Bohater zacznie się na wszystko zgadzać, co rozpocznie całą serię dziwnych sytuacji, a także problemów. Okaże się też jednak, że przyniesie mu także miłość życia.

Lubicie filmy z Jimem Carreyem? Z pewnością spodoba wam się również kolejna odsłona przygód psiego detektywa, „Ace Ventura: Zew natury”. Polecamy również obejrzeć takie komedie jak „Gang Rosenthala” czy „Czacha dymi”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO