Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jessica Chastain. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com

Jessica Chastain to amerykańska aktorka i producentka filmowa. Laureatka Oscara za rolę w filmie "Oczy Tammy Faye". Zobaczcie, jak dobrze ją znacie. 

Wszystko o: Jessica Chastain 

Pełne imię i nazwisko: Jessica Michelle Chastain 
Data i miejsce urodzenia: 24 marca 1977, Sacramento 
Zawód: aktorka, producentka 
Partner: Gian Luca Passi de Preposulo (mąż od 2017-obecnie)
Dzieci: Giulietta Pasi di Preposulo (2018)
Wzrost: 163 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: @jessicachastain

Wczesne lata 

Ma czwórkę rodzeństwa. Od najmłodszych lat jest weganką. Studiowała w Juilliard School w Nowym Jorku, dzięki stypendium, które ufundował jej Robin Williams. Aktorka wielokrotnie grała w przedstawieniach i brała udział w projektach teatralnych. 


Kariera 

Zadebiutowała w 2004 roku w rolach epizodycznych w serialach "Ostry dyżur" oraz "Weronika Mars". Rok później wystąpiła w filmie "Dark Shadows". Popularność zaczęła zdobywać w latach 2008-2010. Pojawiła się w takich produkcjach jak "Koriolan", "Drzewo życia", Służące" czy "Oczy Tammy Faye". Za ostatni obraz została nagrodzona Oscarem w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa". 

Życie prywatne 

W 2017 roku wzięła ślub ze swoim partnerem Gian Lucą Passim de Preposulo, z którym była od 2013 roku. Para 4 kwietnia 2018 roku powitała na świecie córkę - Giuliettę Passi di Preposulo, która urodziła się przez surogatkę. 


Jessica Chastain - najlepsze filmy i seriale 

Jessica Chastain jest obecnie jedną z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Co ciekawe, studiowała w Julliard School w Nowym Jorku dzięki stypendium ufundowanemu przez Robina Williamsa. Przed kamerami zadebiutowała w 2004 roku w serialach telewizyjnych „Ostry dyżur” i „Weronika Mars”. Rok później po raz pierwszy wystąpiła w filmie telewizyjnym zatytułowanym „Dark Shadows”. W 2008 roku otrzymała pierwszą rolę w filmie kinowym „Jolene”, w którym wystąpiła u boku Dermota Mulroneya. Za swój występ otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Seattle. Kolejną ważną produkcją w jej karierze był „Dług”, w którym wystąpiła wraz z Helen Mirren i Samem Worthingtonem. Od tego momentu zaczęła pojawiać się w kolejnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Drzewo życia” z Bradem Pittem, czy „Wilde Salome" z Alem Pacino. Największy rozgłos przyniósł jej jednak późniejszy występ w nagradzanym komediodramacie „Służące”. Za rolę w nim Chastain otrzymała nominację do Oscara oraz Złotego Globu.

1. „Służące”, reż. A. Sorkin (2011)
2. „Interstellar”, reż. C. Nolan (2014)
3. „Gra o wszystko”, reż. A. Sorkin (2017)
4. „Sama przeciw wszystkim”, reż. J. Madden (2016)
5. „Wróg numer jeden”, reż. K. Bigelow (2012)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie teraz porywający thriller „Źle się dzieje w El Royale” z Chrisem Hemsworthem w roli głównej. Warto również zobaczyć przerażający horror „Topielisko. Klątwa La Llorony” oraz „Meteor: Path To Destruction”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO