Kim jest?

Jessica Alba – nieustraszona Susan Storm z „Fantastycznej czwórki”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com

Jessica Alba jest amerykańską aktorką, modelką i biznesmenką. Zrobiło się o niej głośno za sprawą ról między innymi w takich produkcjach jak „Fantastyczna czwórka”, „Sin City: Miasto grzechu” i „Facet pełen uroku”. Była nominowana do Złotego Globu za występ w serialu „Cień anioła”. Prowadzi też firmę Honest Company produkująca ekologiczne kosmetyki i artykuły gospodarstwa domowego. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Jessica Alba

Pełne imię i nazwisko: Jessica Marie Alba
Data i miejsce urodzenia: 28 kwietnia 1981, Pomona, USA
Zawód: aktorka
Partner: Cash Warren (2008-)
Dzieci: Honor Marie Warren (2008), Hayes Alba Warren (2011), Haven Garner Warren (2017)
Wzrost: 169 cm
Waga: 62 kg
Instagram: brak


Kariera

Jessica Alba od dziecka występowała w szkolnych przedstawieniach i w wieku dwunastu lat została dostrzeżona przez agenta. W 1994 roku otrzymała pierwszą filmowa rolę w „Obozie marzeń”. Dwa lata później zaczęła uczęszczać do Atlantic Theatre Company w Nowym Jorku, w którym uczyła się aktorstwa od Williama H. Macy’ego i Davida Mameta. Wkrótce zaczęła się pojawiać w serialach telewizyjnych, takich jak „Beverly Hills 90210”, „Statek miłości” czy „Cień anioła”. Największą popularność przyniosły jej role między innymi w filmach „Fantastyczna Czwórka”, „Sin City: Miasto grzechu”, „Przebudzenie”, „Błękitna głębia” oraz „Facet pełen uroku”. Aktorka jest laureatką wielu nagród. W 2001 roku była nominowana do Złotego Globu za rolę w serialu „Cień anioła”, za którą została też nagrodzona Złotym Saturnem.

Życie prywatne

Gwiazda w latach 200-2003 była związana z aktorem Michaelem Weatherlym. W 2008 roku wyszła za Casha Warrena, z którym ma troje dzieci – dwie córki, Honor Marie (ur. 2008) i Haven Garner (ur. 2017) oraz syna Hayesa (ur. 2011).
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO