Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jeremy Irons. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

Jeremy Irons to brytyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, laureat Oscara za film "Druga prawda". Zobaczcie, jak dużo o nim wiecie. 

Wszystko o: Jeremy Irons

Pełne imię i nazwisko: Jeremy John Irons 
Data i miejsce urodzenia: 19 września 1948, Cowes, Wielka Brytania 
Zawód: aktor 
Partnerka: Julie Hallam (1969-1969; anulowanie małżeństwa), Sinead Cusack (żona 1978-obecnie)
Dzieci: Samuel James Brefni (1978), Maximilian Paul Diarmuid (1985)
Wzrost: 187 cm 
Waga: ok. 72 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata

Urodził się jako syn Paula Dugana Ironsa i Barbary Anne Brereton Brymer Sharpe Irons. Ma brata Christophera i siostrę Felicity Anne. Był perkusistą i grał na harmonijce w czteroosobowym szkolnym zespole o nazwie Four Philosophy of Wisdom. 


Kariera 

Zadebiutował w 1969 roku na scenie w teatrze i długo grał tylko tam. Po gościnnych występach w telewizyjnych serialach - przyszedł czas na grę w filmach. Uwagę zwrócił na siebie w produkcji "Niżyński". Grał w takich produkcjach jak "Zdrada", "Misja", a za rolę w filmie "Druga prawda" - otrzymał Oscara. Więcej o filmografii znajdziecie poniżej. 

Życie prywatne 

W 1969 roku poślubił Julie Hallam, ale ich małżeństwo zostało anulowane. W 1978 roku ożenił się z Sinead Cusack, z którą ma dwóch synów: Samuela Jamesa Brefni'ego i Maximiliana Paula Diarmuida. 


Jeremy Irons – najlepsze filmy i seriale 

Jeremy Irons jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich aktorów. Do zawodu przygotowywał się w Bristol Old Vic Theatre School. Na scenie zadebiutował w 1969 roku. Wkrótce zaczął występować również w serialach telewizyjnych, takich jak „Rywale Sherlocka Holmesa” czy „Ludzie Churchilla”. Duży rozgłos przyniosła mu rola Michaiła Fokina w filmie biograficznym „Niżyński” z 1980 roku. W 1982 roku był nominowany do nagrody BAFTA za udział w melodramacie „Kochanica Francuza”, w którym wystąpił wraz z Meryl Streep. W tym samym roku był nominowany do Złotego Globu za kreację stworzoną w serialu „Powrót do Brideshead”. Kolejne sukcesy przyniosły mu takie produkcje jak „W poszukiwaniu straconego czasu”, „Misja” czy „Nierozłączni”. W 1991 roku otrzymał Oscara za rolę Clausa von Bülowa w opartym na fakcie dramacie „Druga prawda”, w którym wystąpił razem z Glenn Close. Irons w 2000 roku był członkiem jury konkursu głównego na 53. MFF w Cannes, a w 2020 roku przewodniczył obradom jury na 70. MFF w Berlinie. Przedstawiamy kilka filmów z udziałem aktora, które warto obejrzeć.

1. „Druga prawda”, reż. B. Schroeder (1990)
2. „Misja”, reż. R. Joffé (1986)
3. „Szklana pułapka 3”, reż. J. McTiernan (1995)
4. „Człowiek w żelaznej masce”, reż. R. Wallace (1998)
5. „Nierozłączni”, reż. D. Cronenberg (1988)

Warto obejrzeć też oparty na komiksie wydawnictwa DC Comics serial „Watchmen”, w którym aktor wcielił się w postać Ozymandiasza. Gorąco polecamy również inne porywające produkcje z udziałem Jeremy’ego Ironsa, takie jak „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Czerwona jaskółka”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO