Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jeremy Irons - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"Człowiek w żelaznej masce"/Materiały prasowe

Jeremy Irons jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich aktorów. Do zawodu przygotowywał się w Bristol Old Vic Theatre School. Na scenie zadebiutował w 1969 roku. Wkrótce zaczął występować również w serialach telewizyjnych, takich jak „Rywale Sherlocka Holmesa” czy „Ludzie Churchilla”. Duży rozgłos przyniosła mu rola Michaiła Fokina w filmie biograficznym „Niżyński” z 1980 roku. W 1982 roku był nominowany do nagrody BAFTA za udział w melodramacie „Kochanica Francuza”, w którym wystąpił wraz z Meryl Streep. W tym samym roku był nominowany do Złotego Globu za kreację stworzoną w serialu „Powrót do Brideshead”. Kolejne sukcesy przyniosły mu takie produkcje jak „W poszukiwaniu straconego czasu”, „Misja” czy „Nierozłączni”. W 1991 roku otrzymał Oscara za rolę Clausa von Bülowa w opartym na fakcie dramacie „Druga prawda”, w którym wystąpił razem z Glenn Close. Irons w 2000 roku był członkiem jury konkursu głównego na 53. MFF w Cannes, a w 2020 roku przewodniczył obradom jury na 70. MFF w Berlinie. Przedstawiamy kilka filmów z udziałem aktora, które warto obejrzeć.


Jeremy Irons – najlepsze filmy

1. „Druga prawda”, reż. B. Schroeder (1990)
2. „Misja”, reż. R. Joffé (1986)
3. „Szklana pułapka 3”, reż. J. McTiernan (1995)
4. „Człowiek w żelaznej masce”, reż. R. Wallace (1998)
5. „Nierozłączni”, reż. D. Cronenberg (1988)

Warto obejrzeć też oparty na komiksie wydawnictwa DC Comics serial „Watchmen”, w którym aktor wcielił się w postać Ozymandiasza. Gorąco polecamy również inne porywające produkcje z udziałem Jeremy’ego Ironsa, takie jak „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Czerwona jaskółka”.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO