Kim jest?

Jennifer Grey - gwiazda Dirty Dancing. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, kariera

wikipedia.org

Jennifer Grey to niewątpliwa gwiazda musicalu "Dirty Dancing". Ta amerykańska aktorka pierwsze uznanie zebrała jednak w filmie "Wolny dzień pana Ferrisa Buellera". Zobaczcie, co jeszcze warto, abyście o niej wiedzieli. 

Wszystko o: Jennifer Grey 

Data i miejsce urodzenia: 26 marca 1960, Nowy Jork 
Zawód: aktorka 
Partner: Clark Gregg (2001-2020; rozwód)
Dzieci: Stella (3 grudnia 2001)
Wzrost: 160 cm 
Waga: ok. 59 kg 
Instagram: @jennifer_grey

Wczesne życie 

Urodziła się na nowojorskim Manhattanie. Jest córką Jo Wilder, a także Joela Greya, zdobywcy Oscara. Ma brata - James Katz jest szefem kuchni. W 1978 roku ukończyła prywatną szkołę The Dalton School w Nowym Jorku, gdzie studiowała taniec i aktorstwo. Przez dwa lata studiowała w Neighborhood Playhouse School of the Theatre. Czekając na role, utrzymywała się jako kelnerka. 


Kariera 

W wieku dziewiętnastu lat wystąpiła w reklamie Dr Pepper. Jej debiutem była rola w filmie "Buntownik z Eberton" w 1984 roku. W 1986 roku zagrała w filmie "Wolny dzień pana Ferrisa Buellera", ale to dopiero rola Frances "Baby" Houseman w filmie "Dirty Dancing", gdzie partnerowała Patickowi Swayzemu, przyniosła jej ogromną rolę. Później nie zagrała już w filmie tak zabójczo popularnym. Wzięła udział w 11. edycji programu "Taniec z gwiazdami", mimo zdiagnozowanego w 2010 roku raka tarczycy. 

Życie prywatne 

Związana była m.in. z Timothym Huttonem, Michaelem J. Foxem, a także Johnnym Deppem. W 2001 roku wyszła za mąż za Clarka Gregga, z którym ma córkę Stellę (2001). W lipcu 2020 roku, ogłosili, że po 19 latach ich małżeństwo dobiegło końca. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO