Kim jest?

Jennifer Grey - gwiazda Dirty Dancing. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, kariera kontakt, telefon, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

wikipedia.org

Jennifer Grey to niewątpliwa gwiazda musicalu "Dirty Dancing". Ta amerykańska aktorka pierwsze uznanie zebrała jednak w filmie "Wolny dzień pana Ferrisa Buellera". Zobaczcie, co jeszcze warto, abyście o niej wiedzieli. 

Wszystko o: Jennifer Grey 

Data i miejsce urodzenia: 26 marca 1960, Nowy Jork 
Zawód: aktorka 
Partner: Clark Gregg (2001-2020; rozwód)
Dzieci: Stella (3 grudnia 2001)
Wzrost: 160 cm 
Waga: ok. 59 kg 
Instagram: @jennifer_grey

Wczesne życie 

Urodziła się na nowojorskim Manhattanie. Jest córką Jo Wilder, a także Joela Greya, zdobywcy Oscara. Ma brata - James Katz jest szefem kuchni. W 1978 roku ukończyła prywatną szkołę The Dalton School w Nowym Jorku, gdzie studiowała taniec i aktorstwo. Przez dwa lata studiowała w Neighborhood Playhouse School of the Theatre. Czekając na role, utrzymywała się jako kelnerka. 


Kariera 

W wieku dziewiętnastu lat wystąpiła w reklamie Dr Pepper. Jej debiutem była rola w filmie "Buntownik z Eberton" w 1984 roku. W 1986 roku zagrała w filmie "Wolny dzień pana Ferrisa Buellera", ale to dopiero rola Frances "Baby" Houseman w filmie "Dirty Dancing", gdzie partnerowała Patickowi Swayzemu, przyniosła jej ogromną rolę. Później nie zagrała już w filmie tak zabójczo popularnym. Wzięła udział w 11. edycji programu "Taniec z gwiazdami", mimo zdiagnozowanego w 2010 roku raka tarczycy. 

Życie prywatne 

Związana była m.in. z Timothym Huttonem, Michaelem J. Foxem, a także Johnnym Deppem. W 2001 roku wyszła za mąż za Clarka Gregga, z którym ma córkę Stellę (2001). W lipcu 2020 roku, ogłosili, że po 19 latach ich małżeństwo dobiegło końca. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO