Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jason Statham życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

wikipedia.org/MTV International/CC BY 3.0

Jason Statham jest brytyjskim aktorem, kaskaderem, producentem filmowym i modelem. Jest również mistrzem sztuk walki, a w przeszłości był nurkiem. Popularność na całym świecie zdobył dzięki udziałowi w takich hitowych produkcjach jak „Transporter”, „Mechanik”, „Adrenalina”, „Szybcy i wściekli 7” czy „Niezniszczalni”. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Jason Statham

Pełne imię i nazwisko: Jason Michael Statham
Data i miejsce urodzenia: 26 lipca 1967, Shirebrook, Wielka Brytania
Zawód: aktor, kaskader, model, producent filmowy
Partner: Rosie Huntington Whiteley (2010-)
Dzieci: Jack Oscar (2017)
Wzrost: 178 cm
Waga: 78 kg
Instagram: @jasonstatham


Kariera

Jason Statham w młodości trenował pływanie i sztuki walki oraz był członkiem brytyjskiej drużyny olimpijskiej. Pracował jako model biorąc udział w kampaniach reklamowych. W 1994 roku wystąpił w teledysku do piosenki „Run to the Sun” zespołu Erasure. W latach 90. zaczął pracować dla Marki French Connection należącej do firmy będącej inwestorem filmu „Porachunki” (1998) - to właśnie w nim Statham otrzymał pierwszą rolę. W 2000 roku wystąpił w komedii „Przekręt” z Bradem Pittem i Beniciem del Toro, która przyniosła mu pierwszy rozgłos. W tym samym roku zagrał w dramacie „Za wszelką cenę”, a rok później w „Meczu ostatniej szansy” oraz filmie „Tylko jeden”. W 2002 roku otrzymał angaż w serii „Transporter”. W 2003 roku wystąpił we „Włoskiej robocie” z udziałem Charlize Theron, Marka Wahlberga i Edwarda Nortona. Również w 2003 roku użyczył swojego głosu postaci sierżanta Watersa w grze „Call of Duty”. W kolejnych latach występował między innymi w takich filmach jak „Zakładnik” (2004), „Komórka” (2004), „Adrenalina” (2006), „Niezniszczalni” (2010) i „Szybcy i wściekli 7” (2015). W 2016 roku był nominowany do nagrody Chritics’ Choice za rolę w filmie „Agentka”.

Życie prywatne

Aktor od 2010 roku jest związany z modelką Rose Huntington Whiteley. W 2016 roku zaręczyli się, a rok później na świat przyszedł ich syn, Jack Oscar.
Jason Statham – najlepsze filmy z udziałem aktoraJason Statham jest obecnie jednym z najpopularniejszych aktorów kina akcji. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1998 roku w komedii kryminalnej „Porachunki” Guya Ritchiego, w którym zagrał gangstera Bacona. Prawdziwy rozgłos przyniosła mu jednak dopiero kolejna rola w filmie tego samego reżysera zatytułowanym „Przekręt” z 2000 roku, w którym wystąpił u boku Brada Pitta i Benicia del Toro. Gwiazdor z czasem zasłynął jako czołowy odtwórca ról filmowych twardzieli, którzy bez mrugnięcia okiem zabijają swoich wrogów. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Stathama, które wam dostarczą porządną dawkę wrażeń:

1. „Adrenalina”, reż. M. Neveldine, B. Taylor (2006)

Statham w filmie zagrał Cheva Cheliosa, który pewnego ranka budzi się we własnym domu z dość dziwnym uczuciem. Jego ciało spływa potem, a oczy odmawiają posłuszeństwa. Przy telewizorze znajduje tajemniczą płytę CD, po której obejrzeniu zaczyna rozumieć, co się stało – okazuje się, że postawiono mu poważne zarzuty. Gdy wpada we wściekłość, zaczyna czuć się coraz lepiej. Wkrótce okazuje się, że żeby łagodzić działanie podanej mu trucizny, musi regularnie wytwarzać jak najwięcej adrenaliny. Nabuzowany adrenaliną Chev wyrusza, żeby dopaść osoby, które chcą mu zaszkodzić i rozprawić się z nimi we właściwy sobie, brutalny sposób.2. „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, reż. D. Leitch (2019)

Jason Statham, który pojawił się wcześniej w 7. i 8. części „Szybkich i wściekłych” tym razem wystąpił w filmie, który skupia się wokół granej przez niego postaci Deckarda Shawa. Jest on byłym pracownikiem elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii, który znalazł się na marginesie społecznym. Od dłuższego czasu jest w ostrym konflikcie z Lukiem Hobbsem, z którym toczy prywatną walkę. Ich mała wojna zmienia się jednak, gdy cybernetyczny anarchista Brixton przejmuje kontrolę nad bronią biologiczną, za pomocą której zamierza unicestwić całą ludzkość. Dwaj mężczyźni postanawiają więc połączyć swoje siły, żeby pokonać nadchodzące zagrożenie.

3. „Włoska robota”, reż. F. Gary Gray (2003)

Film „Włoska robota" ukazuje losy grupy ekskluzywnych złodziei, którym dowodzi mistrz John. Wspólnie kradną z weneckiego pałacu sejf ze sztabami złota, które są warte 34 mln dolarów. W trakcie świętowania akcji jeden z członków grupy niespodziewanie wyciąga broń i zabija Johna. Pozostali z kolei zostają wrzuceni do lodowatej wody. Morderca jest pewien, że zabił wszystkich i ucieka ze złotem. Pozostali przestępcy przeżywają jednak i po roku poszukiwań namierzają go w Los Angeles. Jason Statham w filmie wcielił się w rolę brawurowego kierowcy grupy przestępców, któremu nie jest straszny żaden pościg.4. „Agentka”, reż. P. Feig (2015)

Komedia sensacyjna „Agentka” przedstawia historię Susan Cooper, która jest niedocenianym analitykiem CIA. Wszystko w jej życiu wywraca się do góry nogami, gdy tajni agenci zostają zdekonspirowani. Wtedy bohaterka musi oderwać się od biurowej roboty i ruszyć do akcji. Otrzymuje zadanie rozpracowania szajki handlarzy bronią – od niej będzie zależało, czy dojdzie do światowego kryzysu. Nie będzie to łatwe zadanie dla pozbawionej doświadczenia agentki. W międzyczasie będzie musiała przechytrzyć nie tylko złoczyńców, ale również pokonać opory ze strony profesjonalnych i zadufanych w sobie agentów. W jednego z nich wcielił się bezbłędny Jason Statham.

5. „Niezniszczalni”, reż. S. Stallone (2010)

Film z udziałem największych gwiazd kina akcji przedstawia historię doświadczonej grupy najemników, którzy są specjalistami w swoim fachu. Wśród członków grupy dowodzonej przez Barneya Rossa, znajdują się między innymi Lee Christmas (Jason Statham), który biegle włada bronią białą i mistrz wschodnich sztuk walki. Pewnego dnia najemnicy otrzymują zlecenie obalenia despotycznego dyktatora, generała Garzę, który swoimi nieuczciwymi i wyzyskującymi rządami krzywdzi własnych obywateli, a także zaczyna stwarzać zagrożenie dla innych krajów. Tylko najemnicy pod dowództwem Rossa będą w stanie go powstrzymać.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO