Kim jest?

Janusz Panasewicz – frontman zespołu Lady Pank. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

AKPA

Janusz Panasewicz jest polskim wokalistą rockowym, autorem tekstów i liderem zespołu Lady Pank. Prowadzi również karierę solową – do jego najbardziej znanych utworów należą między innymi „Obudź się”, „Między nami nie ma już”, „Włóczykij” i „Autostrada”. Pojawił się w kilku produkcjach filmowych i był jurorem w ostatniej edycji „Idola”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Janusz Panasewicz

Pełne imię i nazwisko: Jan Panasewicz
Data i miejsce urodzenia: 3 września 1956, Lipsk
Zawód: wokalista, autor tekstów
Partner: Bogusława Ossowska (rozwód), Ewa Smolarczyk (obecnie)
Dzieci: Wojciech (ur. 1980), Brunon (ur. 2007), Juliusz (ur. 2007)
Wzrost: 182 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Janusz Panasewicz jako dziecko uczęszczał do szkoły muzycznej i śpiewał oraz grał na gitarze. W 1973 roku zajął VI miejsce na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W 1979 roku związał się z zespołem Ogród Wyobraźni. Następnie zaczął występować z lubelskim zespołem Desant. W 1982 roku został wokalistą grupy Lady Pank, z którą występuje do dziś. Piosenkarz w ciągu swojej kariery współpracował z wieloma polskimi artystami, w tym z Robertem Gawlińskim, Perfectem, Kasią Kowalską, Kobranocką, Piotrem Zanderem i Krystyną Prońko. W 1998 roku zadebiutował na ekranie w filmie Doroty Kędzierskiej „Nic”. W 2008 roku nagrał swój pierwszy solowy singiel zatytułowany „Po co słowa” i wydał debiutancki album „Panasiewicz”. W 2012 roku wziął udział w drugiej edycji programu „Bitwa na głosy”, w którym razem ze swoją drużyną zajął 4. miejsce. Dwa lata później nagrał drugi solowy album „Fotografie”. W 2017 roku był jurorem piątej i ostatniej edycji programu „Idol”.

Życie prywatne

Artysta był w związku małżeńskim z Bogusławą Ossowską, z którą jest rozwiedziony. Ma z nią syna, Wojciecha (ur. 1980). Obecnie jest związany z Ewą Smolarczyk, z którą ma synów bliźniaków, Brunona oraz Juliusza (ur. 2007).

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO