Kim jest?

Jan Borysewicz – jeden z założycieli Lady Pank. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

AKPA

Jan Borysewicz jest polskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów piosenek. Na początku lat 80. razem z Andrzejem Mogielnickim założył zespół Lady Pank. Z powodzeniem prowadzi również solową karierę jako Jan Bo. Do jego najpopularniejszych utworów należą między innymi „Na drugi raz”, „Królowa ciszy”, „Zabierz mnie” i „Bez satysfakcji”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Jan Borysewicz

Pełne imię i nazwisko: Jan Józef Borysewicz
Data i miejsce urodzenia: 17 kwietnia 1955, Wrocław
Zawód: wokalista, muzyk, kompozytor
Partner: Danuta Borysewicz (rozwód), Patrycja Sinkowska (rozwód)
Dzieci: Joanna (1979), Alicja (1997)
Wzrost: 182 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @jan.borysewicz_official


Kariera

Jan Borysewicz gry na gitarze zaczął uczyć się u Mariana Koniecznego w Domu Kultury na Sępolnie we Wrocławiu. Tam został dostrzeżony przez wokalistę zespołu Nurt, Jacka Barana. Później współpracował z kolejnymi zespołami, takimi jak Super Pakt, Katia&Roman czy Apokalipsa. W 1978 roku nawiązał współpracę z Budką Suflera, z którą nagrał trzy albumy - „Na brzegu Światła”, „Ona przyszła prosto z chmur” i „Za ostatni grosz”. W 1981 roku razem z Andrzejem Mogielnickim założył własny zespół Lady Pank. Dwa lata później ukazał się pierwszy album grupy zatytułowany „Lady Pank”. Znalazły się na nim m.in. utwory „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy” i „Kryzysowa narzeczona”, które stały się przebojami. W 1988 roku Borysewicz pod pseudonimem Jan Bo nagrał swój debiutancki solowy album „Królowa ciszy”. Później rozpoczął pracę nad projektem Bo-Session, w ramach którego zamierzał stworzyć autorskie wykonania utworów Milesa Davisa, Johna Coltrane’a i Jimiego Hendrixa. W ciągu kolejnych lat nagrał płyty „Wojna w mieście” (1992), „Moja wolność” (1996), „Borysewicz & Kukiz” (2003), „Bal maturalny” (2014) i „Borysewicz & Brzozowski” (2015). Muzyk współtworzył projekt „Nasz Wspólny Świat” z udziałem m.in. Lombardu, Kombi i TSA, a także wyprodukował składankę „Być Wolnym”, która powstała we współpracy z Lady Pank, Perfectem, T.Love, Big Cycem i Acid Drinkers.

Życie prywatne

Artysta był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Danuta Borysewicz, z którą ma córkę, Joannę (ur. 1979). Później związał się a Patrycją Sinkowską, z którą ma córkę Alicję (ur. 1997).
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO