Kim jest?

Jamie Dornan - więcej niż Grey. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Jamie Dornan to irlandzki aktor, model i muzyk. Najbardziej znany jest ze swoich ról w serii filmów o Greyu oraz dzięki serialowi "Upadek". A jak dobrze znacie jego życie prywatne? 

Wszystko o: Jamie Dornan 

Pełne imię i nazwisko: James "Jamie" Dornan 
Data i miejsce urodzenia: 1 maja 1982, Holywood, Irlandia Północna 
Zawód: aktor, muzyk, model 
Partnerka: Amelia Warner (żona od 2013 - obecnie)
Dzieci: Dulcia (2013), Elva (2016), Alberta (2019)
Wzrost: 180 cm 
Waga: ok. 77 kg 
Instagram: @jamiedornan

Wczesne lata 

Ma dwie starsze siostry: Jessicę i Leise. Wychował się na przedmieściach Belfastu w Irlandii Północnej. Uczęszczał do szkoły Methodist College Belfast, a studiował na University of Teesside, ale przerwał tam studia i przeniósł się do Londynu, aby uczyć się aktorstwa. Kiedy miał 16 lat na raka trzustki zmarła jego matka. Rok później, w jego urodziny, czwórka przyjaciół, która namawiała go do pójścia na terapię w związku ze stratą mamy, zginęła w wypadku samochodowym. 


Kariera 

W 2008 roku założył, z kolegą ze studiów, zespół "Sons of Jim". Dornan najpierw pracował jako model m.in. dla Calvina Kleina, Hugo Bossa czy H&M. Wystąpił jako model na wielu okładkach magazynów dla panów. Ale w 2006 roku udało mu się zadebiutować w produkcji "Maria Antonina", do którego angaż dostał dzięki byłej dziewczynie, Keirze Knightley. Potem jego kariera powoli przyspieszała - pojawił się w produkcji "Upadek" u boku Gillian Anderson, a potem przyszła propozycja zagrania Greya w serii filmów. To pozwoliło mu na rozwinięcie kariery. Na swoim koncie ma również takie role jak "Turysta" oraz "Miłość po sąsiedzku". 

Życie prywatne 

Niegdyś spotykał się z Keirą Knightley. W 2011 roku zaczął spotykać się z piosenkarką i aktorką Amelią Warner. Para pobrała się 27 kwietnia 2013 roku. Mają trzy córki: Dulcie (2013), Elvę (2016) oraz Albertę (2019). 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO