Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

James McAvoy. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

James McAvoy jest szkockim aktorem filmowy, teatralnym i telewizyjnym. Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: James McAvoy 

Pełne imię i nazwisko: James Andrew McAvoy 
Data i miejsce urodzenia: 21 kwietnia 1979, Glasgow 
Zawód: aktor 
Partnerka: Anne-Marie Duff (2006-2016; rozwód), Lisa Liberati (żona od 2019-obecnie)
Dzieci: Brendan (2010) 
Wzrost: 170 cm 
Waga: ok. 67 kg 
Instagram: @jamesmcavoyrealdeal

Wczesne lata 

Urodził się i dorastał w Glasgow w katolickiej rodzinie. Kiedy miał 7 lat, jego rodzice się rozwiedli. Matka McAvoya cierpiała na zły stan zdrowia i wysłała go do dziadków ze strony matki. Jego matka mieszkała z nimi spotadycznie. McAvoy ma siostrę Joy i młodszego, przyrodniego brata Donalda. Od dzieciństwa nie miał kontaktu z ojcem. Jako dziecko chciał być misjonarzem, trenował boks, szermierkę i rugby. Uczęszczał do St. Thomas Aquinas Secondary School, a w latach 1997-2000 studiował w Royal Scottish Academy of Music and Drama. 


Kariera 

Kiedy miał 16 lat zadebiutował w "Blikim pokoju". Po tym jak wystąpił w "Kompanii Braci", coraz częściej zatrudniano go do różnych roli. Zagrał m.in. w "Shameless", Ja w środku tańczę" czy w produkcji "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa". Bardzo popularny stał się dzięki genialnej roli w filmie "Split". 

Życie prywatne 

18 października 2006 roku poślubił Anne-Marie Duff, którą poznał na planie serialu "Shameless". Para doczekała się syna - Brendana - który przyszedł na świat w 2010 roku. W 2016 roku para się rozwiodła. W tym samym roku McAvoy zaczął spotykać się z Lisą Liberati, którą poślubił w 2019 roku. 


James McAvoy - najlepsze filmy i seriale

James McAvoy jest jednym z najbardziej utalentowanych i najlepiej zapowiadających się szkockich aktorów młodego pokolenia. Przed kamerami zadebiutował już w wielu 16 lat w thrillerze „Bliski pokój” z 1995 roku. Wkrótce zaczął występować w serialach telewizyjnych, takich jak „Dzieci Diuny” czy „Shameless”. Udział w tej ostatniej produkcji przyniósł mu nominację do nagrody Brytyjskiej Komedii w kategorii „najlepszy debiutant telewizyjny”. O aktorze zrobiło się naprawdę głośno, gdy wcielił się w rolę fauna Tumnusa w adaptacji powieści C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” z 2005 roku. Kolejną ważną produkcją w jego karierze była „Pokuta” oparta na książce autorstwa Iana McEwana – za rolę w filmie był nominowany do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Światową sławę aktorowi przyniosła również rola Charlesa Xaviera w filmie „X-Men: Pierwsza klasa” oraz kolejnych produkcjach z serii o komiksowych mutantach. Warto podkreślić, że aktor w 2006 roku otrzymał nagrodę BAFTA dla „Największej aktorskiej nadziei kina”.

1. „Split”, reż. M. Shyamalan (2017)
2. „Pokuta”, reż. J. Wright (2007)
3. „X-Men: Pierwsza klasa”, reż. M. Vaughn (2013)
4. „Brud”, reż. J. Baird (2013)
5. „Atomic Blonde”, reż. D. Leitch (2017)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie polecamy wam kolejne świetne produkcje, takie jak „Wszystko będzie dobrze” czy „Mroczna Phoenix”. Zachęcamy również do obejrzenia filmu „Corgi, psiak królowej”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO