Kim jest?

James Marsden - gwiazda X-Mena. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com

James Marsden to amerykański aktor filmowy i telewizyjny, a także model. Wiele osób zna go z występów w "X-Menach" albo produkcji "Westworld". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: James Marsden 

Pełne imię i nazwisko: James "Jimmy" Paul Marsden 
Data i miejsce urodzenia: 18 września 1973, Stillwater 
Zawód: aktor, piosenkarz, model 
Partnerka: Lisa Linde (2000-2011; rozwód), Edei (partnerka od 2015-obecnie)
Dzieci: Jack (2001), Mary James (2005)
Wzrost: 178 cm 
Waga: ok. 75 kg 
Instagram: @james_marsden

Wczesne lata 

Urodził się w Stillwater, w stanie Oklahoma. Ma dwie młodsze siostry - Jennifer i Elizabeth. W 1991 roku ukończył Putnam City North High School w Oklahoma City, a później podjął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Stanowym Oklahoma. Podczas wakacji na Hawajach poznał aktora Kirka Camerona i jego siostrę Candace, którzy zaprosili go do Los Angeles. Dlatego właśnie w 1992 roku porzucił studia i wyjechał do LA. 


Kariera

Początkowo pracował jako model i dorabiał sobie, reklamując wyroby Versace. Na małym ekranie pojawił się w serialu "Byle do dzwonka: Nowa klasa" i to był jego debiut. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie "Oblężenie Waco" w 1993 roku. Dostrzeżony został jednak 3 lata później w produkcji "Drugi Noe". Od tego momentu angażowano go w coraz to poważniejszych filmach. Na swoim koncie ma więc takie produkcje jak "Plotka" czy "Grzeczny świat". Wielką popularność zdobył dzięki roli w trylogii "X-Men". Na swoim koncie ma również role w takich filmach jak "27 sukienek", "Westworld" czy "Nędzne psy". 

Życie prywatne 

22 lipca 2000 roku poślubił Lisę Linde, z którą doczekał się syna Jacka (1 lutego 2001) i córki Mary James (10 sierpnia 2005). Para rozwiodła się w 2011 roku, a dokładniej 23 września. Od 2015 roku spotyka się z Edei - angielską piosenkarką. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO