Kim jest?

James Hetfield – lider Metallici. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

James Hetfield jest amerykańskim muzykiem heavymetalowym, multiinstrumentalistą, wokalistą, kompozytorem, producentem muzycznym i autorem tekstów. Jest jednym z założycieli zespołu Metallica. Międzynarodową sławę przyniosły mu między innymi utwory „Enter Sandman”, „Fade To Black”, „Master Of Puppets” oraz „The Unforgiven”. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: James Hetfield

Pełne imię i nazwisko: James Alan Hetfield
Data i miejsce urodzenia: 3 sierpnia 1963, Downey, USA
Zawód: wokalista, muzyk, producent muzyczny, autor tekstów
Partner: Francesca Hetfield (1997)
Dzieci: Cali Tee (1998), Castor Virgil (2000), Marcella Francesca (2002)
Wzrost: 185 cm
Waga: 81 kg
Instagram: @james.hetfield


Kariera

James Hetfield w wieku 10 lat zaczął uczyć się gry na fortepianie, a później na perkusji i gitarze. Początkowo występował z zespołem Obsession. Następnie grał kolejno w zespołach Syrnix i Phantom Lord. W 1981 roku poznał perkusistę Larsa Ulricha, który zaproponował mu stworzenie nowej formacji. Hetfield grał wówczas w zespole Leather Charm, który stanowił kontynuację Phantom Lord. Nie był jednak zadowolony z tej grupy, więc przystał na propozycję Ulricha i wspólnie z nim założył zespół Metallica. W 1983 roku ukazał się ich debiutancki album zatytułowany „Kill ‘Em All”, dzięki któremu muzycy zostali uznani za twórców nowego stylu muzycznego – trash metalu. Do 2016 roku ukazało się łącznie jedenaście albumów studyjnych formacji. W 2004 roku Hetfield został okrzyknięty przez magazyn „Rolling Stone” Człowiekiem Roku. Artystę można zobaczyć w kilku produkcjach filmowych, w tym fabularnych oraz dokumentalnych, między innymi w „Some Kind of a Monster” (2004), „Lemmy” (2010) i „Metallica Through the Never” (2013).

Życie prywatne

Muzyk w 1997 roku poślubił Francescę Tomasi. Ma z nią dwie córki, Cali Tee (ur. 1998) i Marcellę Francescę (ur. 2002) oraz syna, Castora Virgila (ur. 2000).

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO