Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

James Cameron. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

James Cameron to kanadyjski reżyser, scenarzysta, producent i montażysta filmowy. Ponadto, co dla wielu może być ciekawe, jest fizykiem, inżynierem, oceanologiem i filantropem. Zobaczcie więc, jak wiele o nim można powiedzieć. 

Wszystko o: James Cameron 

Pełne imię i nazwisko: James Francis Cameron 
Data i miejsce urodzenia: 16 sierpnia 1954, Kapuskasing 
Zawód: reżyser, producent, scenarzysta, montażysta 
Partnerka: Sharon Williams (1978-1984; rozwód), Gale Ann Hurd (1985-1989; rozwód), Kathryn Bigelow (1989-1991; rozwód), Linda Hamilton (1997-1999; rozwód), Suzy Amis (żona 2000-obecnie)
Dzieci: Josephine Archer, Elizabeth Rose, Quinn, Claire 
Wzrost: 188 cm
Waga: ok. 78 kg 
Instagram: @jamescameronofficial

Wczesne lata

Urodził się w Kanadzie jako syn Shirley Lowe i Phillipa Camerona. Kiedy miał 16 lat, jego rodzina przeniosła się do USA - do Kalifornii. W trakcie studiów na kierunku fizyka i literatura angielska, na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym, wykorzystywał każdą okazję do tego, aby odwiedzić uniwersyteckie archiwum filmowe. Zanim rozpoczął swoją karierę reżyserską, pracował m.in. jako kierowca ciężarówek i woźny w szkole. 


Kariera 

Jego pierwszy film, który zrealizował, nosił tytuł "Xenogenesis" i było to w roku 1978 roku. Zainteresował się nim znany reżyser horrorów - Roger Corman i zaangażował on Camerona do pracy w wytwórni New World Pictures, dla której projektował scenografię do filmu "Battle Beyond the Stars". W 1981 roku Cameron dostał szansę wyreżyserowania swojego pierwszego filmu kinowego, jednak Cameron nie ukończył filmu ze względu na nieporozumienia z Ovidiem G. Assonitisem. Pierwszym sukcesem reżysera był "Terminator" z 1984 roku. A później kręcił już niemalże same hity, takie jak m.in. "Obcy", "Titanic" czy "Avatar". Dwa ostatnie to jedne z najbardziej kasowych filmów w historii kinematografii. 

Życie prywatne 

Cameron był żonaty pięciokrotnie. Pierwsze małżeństwo, z Sharon Williams, trwało w latach 1978-1984. Rok później ożenił się z Gale Anne Hurd, z którą rozwiódł się w 1989 roku. W tym samym roku ożenił się z Kathryn Bigelow, z którą rozwiódł się niedługo później - w 1991 roku. Cameron ożenił się po raz czwarty z Lindą Hamilton, z którą doczekał się córki, a z którą rozwiódł się w 1999 roku. W 2000 roku ożenił się po raz piąty, z Suzy Amis, z którą jest w związku do dzisiaj. Mają syna i dwie córki. 


James Cameron - najlepsze filmy

James Cameron to kanadyjski reżyser (chociaż przeprowadził się do Stanów jako dziecko i to właśnie tutaj zaczął interesować się filmem). Szczególne wrażenie zrobił na nim film Kubricka "2001. Odyseja kosmiczna". Właśnie po seansie tegoż filmu zaczął próbować swoich sił w kinie i używać efektów specjalnych. Miał chwilę zwątpienia, a wiarę w to, co robi przywróciły mu... "Gwiezdne wojny". Jego pierwszym wielkim filmem, który przyniósł mu sławę był "Terminator". Jednym z najdroższych filmów w historii był "Titanic", który również zrealizował Cameron. Wybraliśmy kilka jego najlepszych filmów, którymi chcemy się z wami podzielić. Czy, według was, czegoś tu brakuje? Podzielcie się w komentarzu! 

"Avatar" 

Film z 2009 roku (który doczeka się kolejnych części - w tym 2., która pojawi się w 2022 roku!), który opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę na to, aby odzyskać pełnię władzy w ciele. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym, którego nazwa brzmi "Avatar". Zostaje wysłany na planetę Pandora, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalną społecznością i planuje zrobić wszystko, aby im pomóc. Warto wspomnieć, że ten film Camerona jest trzecim najdroższym filmem w historii kina (przed nimi są tylko "Terminator" i "Titanic"). 

"Otchłań" 

Film opowiada historię tego, jak amerykańska łódź podwodna zostaje zaatakowana i uszkodzona opada na dno oceanu. Wojsko organizuje zakrojoną na szeroką skalę akcję ratunkową, ale okazuje się, że armia nie ma w swoim posiadaniu odpowiedniego sprzętu, który umożliwiałby prace na dużych głębokościach. Do akcji zostają zaangażowani cywile, którzy są pracownikami stacji badawczej. Co ciekawe - w trakcie swojej pracy nawiązują oni kontakt z Obcymi... "Otchłań" to jeden z pierwszych filmów Camerona. 

"Titanic" 

Przenosimy się do roku 1912. Jest kwiecień, a dzień zapowiada się jako słoneczny i ciepły, chociaż jest dopiero kwiecień. Na angielskim wybrzeżu pewna arystokratyczna rodzina, wraz z 17-letnią córką Rose, wchodzi na pokład wielkiego statku - Titanica. Udają się oni w podróż do Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie Jack, 23-letni chłopak, wygrywa w barze bilety III klasy na rejs Titanicem. Dosłownie chwilę przed odpływem - wbiega na jego pokład. Właśnie tak rozpoczyna się wzruszająca i piękna, choć tragiczna, historia miłosna pięknej i bogatej Rose i biednego chłopaka Jack'a, obdarzonego wielkim talentem malarskim. "Titanic" to najdroższy film jaki wyprodukowano i na pierwszym miejscu utrzymuje się od lat. Kosztował dokładnie 200 milionów dolarów (zarabiając 2 miliardy dolarów na całym świecie). 

"Terminator" 

Film z 1984 - pierwszy, który przyniósł Cameronowi wielką sławę. Film dzieje się w 2029 roku, kiedy to światem spustoszonym nuklearną wojną, rządzą roboty. Ludzie zeszli do podziemia, bo tylko tam są bezpieczni. Los Angeles z kolei jest jednym, wielkim gruzowiskiem. Ale ludzie chcą zbuntować się przeciwko niebezpiecznym maszynom-tyranom. Ich wysłannik wraca do LA z roku 1984. Musi zrobić wszystko, aby uniemożliwić niezniszczalnemu cyborgowi z XXI wieku, terminatorowi, zamordować Sarę Connor, która ma być przyszłą matką lidera rewolucji. Terminator, uzbrojony po zęby, bez żadnych uczuć, urządza sobie krwawe polowanie na dziewczynę. "Terminator" to rola, która już na zawsze pozostawiła łatkę Arnoldowi Schwarzeneggerowi. 

"Prawdziwe kłamstwa" 

I ponownie mamy Arnolda Schwarzeneggera w towarzystwie Jamie Lee Curtis (znaną z "Na noże" i "Halloween"). Film opowiada o agencie Harrym, który jest tajnym, choć lekkomyślnym, agentem. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy Harry zaczyna podejrzewać swoją żonę o liczne oszustwa. Robi więc wszystko, co się da, aby dowiedzieć się co się dzieje (warto wspomnieć, że jego żona Helen myśli, że jest on jedynie sprzedawcą komputerów). Jednocześnie Harry ma do wykonania tajną misję dla rządu... "Prawdziwe kłamstwa" to prawdziwa sztuka filmowa, więc film warto zobaczyć! 

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO