Kim jest?

Jamala - ukraińska gwiazda. Wiek, wzrost, Instagram, mąż, Taniec z gwiazdami

Youtube.com / Eurovision.de

Jamala (a właściwie Susana Alimiwna Dżamaładinowa) to ukraińska piosenkarka, aktorka i autorka tekstów, która urodziła się 27 sierpnia 1983 roku. Największa popularność przyniósł jej udział w Eurowizji 2016, gdzie zwyciężyła w wielkim finale.

Wszystko o: Jamala

Pełne imię i nazwisko: Susana Alimiwna Dżamaładinowa
Data urodzenia: 27 sierpnia 1983
Pseudonim: Jamala
Zawód: piosenkarka / aktorka
Mąż: Sejt-Bekir Sulejmanow
Instagram: @jamalajaaa


Kariera

Jej wielka kariera na europejskiej scenie rozpoczęła się w roku 2016, gdy wzięła udział w Eurowizji i dotarła do wielkiego finału. Tam udało jej się wygrać. Jej występy przypadły do gustu także polskiej publiczności. W 2017 roku została ona między innymi twarzą kampanii „Plus na kartę” polskiej sieci komórkowej Plus. Po ataku Rosji na Ukrainę Jamala była zmuszona opuścić swój kraj. Trafiła do Rumunii, skąd następnie przeniosła się do Turcji. Kilka razy wystąpiła także w Polsce, w ramach podziękowania za pomoc, której nasz kraj udzielił sąsiadom. W 2022 zadebiutuje w programie Taniec z gwiazdami, gdzie będzie uczestniczką 13. edycji. Podczas jej wystepów będa zbierane pieniądze na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Jej instagramowy profil śledzi obecnie blisko milion użytkowników serwisu.

Życie prywatne

O życiu prywatnym ukraińskiej gwiazdy wiemy niewiele. 26 kwietnia 2017 wyszła za Sejta-Bekira Sulejmanowa. Para ma syna, Emira-Rachmana, który urodził się w 2018 roku.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO